XiaomiYazılım

MIUI 13 İle Gelecek Yeni Bir Özellik Ortaya Çıktı!

Xiaomi'nin MIUI 13 ile getireceği bir özellik ortaya çıktı. Artık kullanıcılar telefonlarını kapatırken cihazı şifreleyebilecek.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, son günlerde MIUI 12.5 dağıtımını bir hayli hızlandırdı. Bu arayüzün dağıtımı tamamlandıktan sonra şirket MIUI 13’ü piyasaya sürecek ve artık bu güncellemenin dağıtımına odaklanacak.

Xiaomi, MIUI 12 lansmanından hemen sonra MIUI 13 için çalışmalara başladığını belirtti. Öncelikle MIUI 12.5 ile kullanıcılara ara sürüm yayınlayan üretici, asıl yenilikleri ise MIUI 13 ile getirecek.

MIUI 13 yeni özellikleriyle gündeme gelmeye devam ediyor

Son günlerde MIUI 13 ile ilgili sızıntılar epey artmaya başladı. Hatta yakın zamanlı bir rapor, Xiaomi’nin bu arayüzü test ettiğini söylüyordu. Bu sızıntıların ardı arkası gelmezken bugün ise bunlara bir başkası eklendi.

MIUI 12.5’in son beta sürümünde yayınlanan Mi Security uygulamasının en yeni sürümü, Xiaomi cihazlarının çalınmasını zorlaştıracak bir özellik getirecek.

Aşağıdaki ekran resminden de görüleceği üzere bu yenilik, kullanıcı ya da bir başkası telefonu kapatmaya çalıştığında parola girmesini isteyecektir.

Aslında Çinli üreticinin şu anda geliştirdiği yeni özellik, Güney Koreli Samsung tarafından yıllardır kullanılıyor. Ancak böylesine bir yeniliği Xiaomi telefonlarda görmekte kullanıcıların yüzünü güldürecektir.

Xiaomi’nin Mi Security uygulamasına ekleyeceği bu yeni özellik, muhtemelen şirketin bir sonraki arayüzünde kararlı olarak kullanıcılara sunulacaktır. Ancak önümüzdeki günlerde MIUI 12.5 beta kullanıcıları da yeni güvenlik ayarından faydalanabilir.

 

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu