Android GüncellemeMotorola

Moto G Pro Android 11 Güncellemesini Aldı!

Çoğu zaman piyasaya sürdüğü modelleri en güncel Android sürümü ile donatsa da büyük güncellemeler konusunda diğer şirketlerden geri kalan Motorola, yeni Android 11 güncellemesini Moto G Pro modeline sundu. Birçok kaynak yeni Android 11’i alacak ilk modelin Edge+ olacağını söylerken yeni sürüme kavuşan Moto G Pro, Motorola takipçilerine de ters köşe yaptı. Motorola amiral gemisini sırada bekleterek Moto G Pro Android 11 güncellemesini yayınladı.

Moto G Pro Android 11 Güncellemesini Amiralden Önce Aldı

Özellikleri itibariyle orta segment bir model olan, hatta daha iyi anlatmak gerekirse ülkemizin popüler cihazlarından Redmi Note 8 ile aynı yongadan güç alan Moto G Pro, 6.4 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüklü bir ekranla geliyor. 4GB RAM ve 128GB depolama ile segment gerekliliklerini karşılayan model, şu an için Android 11’i yalnızca İngiltere’de alıyor. Diğer ülkelere bu sürümün ne zaman geleceği bilinmezken, Motorola’nın Türkiye pazarından çoktan çekilmiş olması biz de acı bir tebessüm oluşturuyor.

motorola moto g pro

Güncelleme içerik itibariyle yeni sürümün getirdiği tüm yenilikleri cihazla buluştururken, boyutunun 1.13 GB olduğunu söyleyelim. Aynı zamanda Moto G Pro Android 11 güncellemesinin güvenlik tarafında da kafalarda soru işareti bırakmadığını, Ocak 2021 güvenlik yamasının bu paket içerisinde yer aldığını ve telefonun önümüzdeki yıl Android 12’yi de alacağını belirtelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu