Akıllı TelefonlarMotorola

Motorola Athena Geekbench’de! Orta Segmentte Moto Atağı

Son zamanlarda özellikle orta segmentte elini güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapan Motorola, Ibıza modelinin ardından şimdi de Snapdragon 662 yongalı Athena ile Geekbench’i ziyaret etti. Hemen arkasından da Google Play Console‘da yer alan model, şirketi orta segmente yaptığı atılımlarla ve telefonlara verdiği kod adlarıyla gündeme getirdi. Orta segmentteki modellerine Antik Yunan temalı isimler veren üretici, Capri ve Ibıza‘da da bu bölgeden esinlenmişti. Şimdi de Yunan mitolojisinde akıl, sanat, strateji, barış ve savaşın tanrıçası olarak bilinen Athena’yı yeni telefonun da yaşatacak olan Motorola, yeni modelinin teknik detaylarını netleştirmeye başladı. Motorola Athena önümüzdeki dönemde tanıtılabilir.

Motorola Athena specifications featured

Motorola Athena HD+ Ekran ile Gelecek

Motorola Defy olarak da isimlendirilen Motorola Athena, Google Play Console’da ekran olarak, Geekbench’de ise yonga olarak boy gösterdi. Ekran tarafında birçok kullanıcıya hayal kırıklığı yaratacak gibi gözüken Athena, 720×1600 piksel HD+ çözünürlüğe sahip olacak. Yonga tarafında Snapdragon 662‘yi kullanıcılarla buluşturması beklenen telefon, 4GB RAM ve Android 10 ile birlikte geliyor. Bu detaylar ise Geekbench 4‘e tek çekirdekte 1523, çok çekirdekte ise 5727 puan olarak yansıyor.

gsmarena 003 3

Ekran tarafında yine Google Play Console verilerine göre damla çentikli bir yapıyı benimseyecek olan Athena (veya Defy), Moto G serisinden bir cihaz olabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu