Akıllı TelefonlarMotorola

Motorola Edge S Kapkanlı, Capcanlı! Snapdragon 870 Esintisi, Çok Yakında!

Bir zamanlar Nokia’nın en büyük rakiplerinden olan ve pazara sunduğu telefonlar ile yıllarca sektöre liderlik eden Motorola, son iki senedir akıllı telefon pazarında güç kazanmaya çalışıyor. Daha önceki süreçte pazara giriş ve orta segment telefonlar sunan ve bu telefonlar ile ufak çaplı başarılar elde eden şirket, geçtiğimiz yıl amiral gemisi modelini piyasaya sürmüştü. Edge+ isimli model tasarımıyla cezbederken, gücüyle de Çinli rakiplerine yetişmişti. Şimdi de Snapdragon 870‘den güç alan ilk telefonu tanıtmaya hazırlanan şirket, 26 Ocak‘taki lansman için gün sayıyor. Motorola Edge S bugün canlı kanlı görüntüleniyor.

Motorola Edge S ima 700x394 1

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 865 ile Snapdragon 888 arasına konumlandırılan Snapdragon 870‘i tanıtan Qualcomm, daha uygun fiyatlı amirallerin kullanıcıya ulaşmasının önünü açmıştı. Bunun ardından ilk haber de Motorola cephesinden geldi. Yapılan paylaşımlar ve sızıntılar Motorola Edge S modelinin Snapdragon 870’den güç alan ilk akıllı telefon olacağını gösterirken, telefonun AnTuTu sonucu da heyecan yaratmıştı. AnTuTu’da 679.860 puan alan yeni amrial, 700.000‘leri aşan ve 800.000‘lere ulaşacağı tahmin edilen Snapdragon 888 kadar güçlü olmasa da, Snapdragon 865’in üstüne çıkmıştı.

motorola edge specis 2

Ortaya çıkan görselde ise dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olacağı görülen Motorola Edge S, sensörleri çevreleyen renkli şeritlerle de hoş bir izlenim bırakıyor. Aynı zamanda şirketin orta segment için kullandığı tasarım dilini üst segmente aktardığı da görülüyor. Ön tarafta ise iki adet sensör barındıran modelin arka kamera çözünürlüğü 64MP.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu