Akıllı TelefonlarMotorola

Motorola G100 Geekbench Testinde! Edge S’in Global Versiyonu Olabilir

Ocak ayının sonunda Edge S modelini Çin pazarına sunan Motorola, şimdi de Global pazara göz kırptı. Motorola G100 Geekbench testinde!

Son zamanlarda telefon tanıtma işine ivme kazandıran üreticilerden Motorola, 26 Ocak tarihinde tanıttığı ve Şubat ayında satışa sunduğu Edge S modelini yavaş yavaş global pazara hazırlıyor. Snapdragon 870‘den güç alan ilk akıllı telefon olan ve bazı pazarlarda satışa çıkar çıkmaz tükenen telefon, daha ucuz amiral gemisi arayan insanların imdadına yetişiyor. Telefonda yer alan Snapdragon 870; Snapdragon 865 ile Snapdragon 888 arasına konumlandırılıyor ve diğerlerine nazaran daha uygun bir fiyatla üreticiye ulaşıyor. Bugünse Motorola G100 kod adlı bir telefon Geekbench testinde boy gösteriyor. Peki Motorola G100 Geekbench testinde hangi detaylar ile dikkat çekiyor?

snapdragon 870 1

Motorola G100 Geekbench Verilerine Göre Edge S’in Global Versiyonu Olabilir

Mobil pazarda Snapdragon 870‘den güç alan tek akıllı telefon Motorola Edge S. Bu sebepten ötürü Geekbench’de karşımıza çıkan G100 kod adlı telefonun Snapdragon 870’den güç alması, global pazarda yer almayan Edge S modelinin önümüzdeki günlerde global pazara sunulacağının göstergesi. Şu an için Çin pazarında yer alan telefon, her ne kadar verilere göre açık açık “Ben Snapdragon 870’den güç alıyorum.” demese de, işlemci kısmında yer alan “Nio” ibaresi Snapdragon 870 ile eşleşmekte.

gsmarena 001 11

Bunların dışında tek çekirdekte 957 puan, çok çekirdekte ise 2.815 puan alan Motorola G100 Geekbench testinde yazılanlara göre 8GB RAM‘e sahip olacak. Bu da Motorola Edge S modelinde gördüğümüzden farklı değil. Son olarak telefonun Android 11 ile kutudan çıkacağını söyleyebiliriz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu