Akıllı TelefonlarMotorola

Motorola One Action Android 11 Güncellemesini Aldı

Lenovo bünyesindeki Motorola, iki yıllık telefonuna güncelleme sundu. Motorola One Action Android 11 güncellemesini almaya başladı!

Son birkaç yıldır toparlanma sürecinde olan Motorola, 2019 yılında tanıttığı One Action modeline ikinci büyük Android güncellemesini sundu. İki yıl önce Samsung üretimi bir yonga ve orta segment özellikler ile tanıtılan telefon, ekran/kasa oranıyla sinir krizi geçirtmesine rağmen özellikle Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinde tıpkı diğer Motorola modelleri gibi seviliyor. Bugün yayınlanan Android 11 güncellemesi ise muhtemelen cihazın aldığı son büyük güncelleme oluyor. Peki Motorola One Action Android 11 güncellemesi neler sunuyor?

motorola one action aqua teal 1

Motorola One Action Gayet Yeterliydi

Android 9.0 Pie ile tanıtılan ve geçtiğimiz yıl Android 10‘a güncellenen Motorola One Action, gücünü Samsung Exynos 7 Series 9609‘dan alıyor. 6.3 inç büyüklüğünde 1080×2520 piksel FHD+ çözünürlükte 60Hz tarama hızına sahip IPS LCD bir ekranla birlikte gelen telefonun 4GB RAM‘i ve 128GB depolaması da bulunuyor. Ayrıca arka tarafta 12MP + 16MP + 5MP çözünürlükte üç kamerayı karşımıza çıkartan One Action’un ön kamerası 12MP çözünürlükte.

motorola one action all colors

Yayınlanan güncelleme, Android 11’in cihazlara kazandırdığı yenilenmiş kullanıcı arabirimini, sohbet kabarcıklarını, bildirim geçmişini ve tek seferlik izinleri Motorola One Action’a kazandırıyor. Ayrıca paket ilk olarak Brezilya’da dağıtıma başlanıyor.

Yunus Çakır

Teknolojiyi hayatının merkezine alan liseli bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu