Akıllı Telefonlar

Muhtemelen Uygun Fiyatlı Lenovo K13 Görüldü!

Birkaç ayda bir gündeme gelen ve yoğunluğunu büyük ölçüde oyuncu telefonuna veren, Motorola’yı da bünyesinde barındırmasıyla gizliden gizliye pazara katkı sağlayan Lenovo, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan K13 modelini netleştirmeye başladı. Giriş segment özellikler ve tasarımla birlikte ortaya çıkan telefon, muhtemelen uygun bir fiyat etiketini karşımıza çıkartacak. Peki Lenovo K13 hakkında bildiklerimiz neler?

Lenovo K13 UNISOC Üretimi Bir Yongadan Güç Alabilir

İki farklı renk seçeneğiyle birlikte karşımıza çıkan Lenovo K13, 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Yonga tarafında net bir bilgi bulunmazken, 1.6GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemciyi telefonda görmemiz oldukça muhtemel. Bu CPU frekansı ve çekirdek yapısı ise UNISOC SC9863A ile eşleşiyor. Yani K13 büyük ihtimalle ZTE Blade A5, Alcatel 1SE ve Alcatel 1S gibi cihazlara da güç veren güçsüz SC9863A‘dan güç alacak. 2GB RAM‘i ve 32GB depolamayı, 13MP + 2MP arka kamerayı, 5.000 mAh pili, Android 10‘u ve Type-C çıkışını bu modelde bekleyebiliriz.

fs

Bunların dışında Lenovo K13 hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığımızı ve telefonun XT2097-15 model numarasını taşıyacağını söyleyebiliriz. Telefon hakkında yorum yapacak olursak da; Lenovo’nun bu tasarım ve bu donanım ile başarı beklemesinin hayalden öte olamayacağını düşünüyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu