Güncel Haberler

Netflix Abone Sayılarını Açıkladı! Gelirler De Dudak Uçuklatıyor

Son zamanların en çok üye kazanan akış platformlarından Netflix abone sayılarını açıkladı.

Pandemi döneminde zirve yapan Netflix, abone sayılarını açıkladı. Covid-19’dan faydalanan en şanslı şirket Netflix oldu desek yeridir.

Geçtiğimiz yıldan beri tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs, etkisini biraz azaltsa da henüz tam olarak bitmiş sayılmaz. İnsanlık için büyük bir tehlike olan Covid-19; çıktığı günden bu yana hem maddi, hem de manevi zararlar ile herkese sert darbeler vurdu. Bu alanda etkilenen en büyük sektörlerde; otomotiv ve akıllı telefon üreticileri oldu. Ancak Covid-19’da krizi fırsata çeviren şirketlerde elbette oldu. Örneğin Spotify ve Netflix, son zamanlarda kullanıcıların ilgi odağı haline geldi. Zira pandemi dönemini evde geçiren kişiler, bahsettiğimiz bu platformlardan ihtiyaçlarını giderdiler ve karantinayı en iyi şekilde değerlendirmek istediler. Şimdi ise popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, abone sayılarını açıkladı.

Netflix abone sayıları açıklandı

Tüm dünyada popülerlik kazanan Netflix, dördüncü çeyrek ve 2020 yılının tüm sonuçlarını açıkladı. Geçtiğimiz yılın en iyi akış hizmeti olan Netflix, toplam 203 milyon aboneye ulaşarak yeni bir rekora imza attı. Bu, çevrimiçi olarak izlenen sinemalar arasında, en çok tercih edilen platformlardan biri oldu.

Netflix 37 milyon yeni abone kazandı

Netflix, geçtiğimiz yıldan itibaren tam 37 milyon yeni abone kazandı. Bunların çoğu, sizin de tahmin edeceğiniz üzere salgın hastalığın başlaması ile birlikte geldi. Aynı zamanda dördüncü çeyreğin sonunda da bilanço tablosu 8.5 milyon kişinin de eklenmesi ile beraber kapandı.

Netflix bu rekora aslında 2018 yılından da aşina. Zira ABD’li şirklet, o zamanki dönemde de 28.6 milyonluk bir rekor kırmıştı. Şimdi ise aynı başarıyı 2020 yılında da göstermeyi başardı.

Dev platformun dördüncü çeyrekteki geliri, %21,5 artarak 6.64 milyar dolara ulaştı. Yıllık toplam gelir ise, 25 milyar dolara kadar dayandı. Ek olarak Netlix’in hissesi de paralel şekilde %13 arttı.

wk0r4I99m3Bk e1611141056124

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu