Teknoloji HaberleriYazılım

Netflix Yeni Güncellemesi İle Harika Bir Özelliğe Kavuştu

Netflix, her geçen gün platformunu daha zengin bir hale getiriyor. Çeşitli güncellemeler ile yeni özellikler sunan dev akış platformu, şimdi mobil uygulaması için yeni bir özellik daha getirdi.

Netflix’in Yeni özelliğine bayılacaksınız

Netlix’in sıkça güncellenen mobil uygulaması, son güncelleme ile Android cihazlarda çok seveceğiniz bir özelliğe kavuştu. Raporlara göre ABD’li şirket, daha iyi ses sağlamak için ”ses deneyimlerini” geliştiren bazı yeni kodlar ekledi.

Popüler akış plaftormu olan Netflix, Android akıllı telefonlar için xHE-AAC (MPEG-D DRC işe genişletilmiş HE-AAC) ses codec’i destekleyen yeni bir güncelleme sundu. Android 9 ve daha yeni sürümler için desteklenen bu özellik, kullanıcılara harika bir ses deneyimi getiriyor.

Yani halk ağızıyla açıklayacak olursak bu yenilik, filmlerin ve TV şovlarının Android cihazlarda daha iyi ses çıkarmasına olanak tanıyor. Şirket yukarıda da bahsettiğimiz xHEAAC ses codec desteği ile üç şeyi vaat ediyor.

  • İlki, gürültülü ortamlarda anlaşılırlığı geliştirme yeteneği,
  • İkincisi, çeşitli hücresel bağlantılara uyum sağlayabilmesi,
  • Üçüncüsü ise size ”stüdyo kalitesinde” bir ses deneyimi sunuyor olması.

Yukarıda bahsettiğimiz ikinci seçenek, pek çok ülkede önemli bir fark yaratıyor. Codec, ses akışı için değişken bir bit hızı sunmakta. Bu, ses çıkışınızın internet bağlantısına göre ayarlanacağı anlamına geliyor. Şirket ise değişiklik listesinde; ”xHE-AAC akışları, ağ koşulları müsait olduğunda, stüdyo kalitesinde sesler sunar ve ağ sorunları yaşandığında da tetiklemeleri en aza indirir” diyor.

Sonuç olarak sizlerde Netflix’in yeni sürümüyle, her koşulda daha iyi bir ses deneyimine sahip olacaksınız. Bunun içinde tek yapmanız gereken şey, Android 9 ve üzeri akıllı telefonunuzda, programı son sürüme güncellemek olacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu