NokiaAkıllı Telefonlar

Nokia 1.4 Bütçe Dostu Fiyatı Ve Özellikleriyle Sızdırıldı

Akıllı telefon pazarında şansını yeni modelleriyle deneyen Nokia, yakın zamanda bütçe sınıf giriş segment telefonuyla karşımıza çıkacak. Şirketin halihazırda üzerine çalıştığı birkaç model zaten var. Ancak bugün ortaya çıkan Nokia 1.4, aralarında en uygun fiyatlı model olabilir.

Nokia 1.4 fiyatıyla sızdırıldı

HMD Global tarafından üretilen Nokia 1.4, görünüşe bakılırsa piyasaya sürmeye hazır durumda. Yurtdışındaki bir perakendecinin listesinde sızdırılan 1.4, hem fiyatı, hem de özellikleriyle açığa çıkıyor.

Nokia 1.4

Yukarıda da göreceğiniz üzere Nokia 1.4’ün fiyatı, 83 sterlin değerinde olacak. Bu, dolar bazında hesaplarsak 114, Türk Lirası bazında hesaplarsak da 850 TL civarlarına geliyor. Vergisiz olarak baktığımızda sudan ucuz gibi. Ancak ülkemizdeki döviz kurları, bu telefonu ne yazık ki bu kadar ucuz olarak karşımıza çıkartmayacaktır. Ha bir de telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği de hala muamma.

Ek olarak giriş seviyesinde olması  beklenen bu telefon, listede 1GB’lık depolama alanı ile gün yüzüne çıkıyor. Peki Nokia’nın uygun fiyatlı olması beklenen bu telefonu bizlere neler sunacak?

Önceki raporlardan elde ettiğimiz verilere göre Nokia 1.4, dört çekirdekli bir yonga setinden güç alacak. Öte yandan cihazda, HD+ çözünürlüklü bir ekrana yer verilecek. Parmak izi ile kilit açma özelliğini de destekleyecek olan 1.4 4.000 mAH piliyle de tam bir kullanıcı dostu olacak. Optikler açısından da arka tarafta çift kamera kurulumuna yer  verilmesi bekleniyor. İddialara göre bu lensler ise; 8+2 megapiksel çözünürlüklerinde olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu