Akıllı TelefonlarAndroidNokia

Nokia 1.4 İçin Geri Sayım Başladı! Harika Özelliklerle Yolda

Nokia’nın akıllı telefon pazara tutunma çabaları hala devam etmekte. Eskilerin önde gelen şirketlerinden Finlandinya merkezli teknoloji devi, yeni nesil uygun fiyatlı telefonları ile rekabete ortak oluyor. Şimdi de yine uygun fiyatlı giriş seviyesi olması beklenen bir model daha yolda. İşte Nokia 1.4 modelinin öne çıkan özellikleri…

Bildiğiniz üzere Nokia’nın akıllı telefonları artık, HMD Global adlı bir şirket tarafından üretiliyor. Markanın adı yine Nokia ancak, üretim tamamen HMD Global tarafından gerçekleştiriliyor. Genel olarak bütçe dostu akıllı telefon üreten bu firma, özellikleri de biraz yüksek tutarak kullanıcıya daha iyi hitap ediyor. Amiral gemisi modeller içinde çalışmalar sürüyor ancak, orta sınıf ve giriş seviyesi modellerin fazlalığı daha çok. Şimdi ise TA-1322 kod adına sahip yeni bir giriş seviyesi telefon daha görüldü. Muhtemelen bu, geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan Nokia 1.3’ün halefi olan Nokia 1.4…

Nokia 1.4 geliyor

TA-1322 model numarasına sahip olan Nokia 1.4, giriş seviyesinde tozu dumana katmaya geliyor. Nokia 1.3’e göre daha büyük yükseltmeler ile gelmesi beklenen Nokia 1.4 ‘de; daha iyi bir kamera, daha büyük  batarya, daha büyük ekran boyutuna ve daha büyük depolama alanlarına yer verilecek. Ek olarak bir de parmak izi tarayıcısına sahip olacak.

Nokia 1.4‘ü aslında ilk defa görmüyoruz. Bu telefon, geçtiğimiz haftalarda FCC sertifika sitesi vb. gibi birkaç yerde daha boy gösterirken sızdırılmıştı. O zamanki verileri göz önünde bulunduracak olursak giriş seviyesi olan bu cihazda, 3.900 mAh’lik (v730) bir pil bulunacak. Buna ek olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi ekran alanında da da bazı yükseltmeler göreceğiz. Nokia 1.3 ile kıyasladığımızda Nokia 1.4’te, daha iyi ve yüksek olan 6.5 inçlik ekran kullanılacak. Aynı zamanda su damlası tasarımı kullanacak ve 720 pikselde yoğunluğa sahip olacak.

Yabancı basında çıkan haberlere göre Nokia’nın uygun fiyatlı olması beklenen 1.4 ‘ü, Mart ya da Nisan ayında piyasaya sürülecek olan Qualcomm Snapdragon 2xx serisi yongadan güç alacak. Mor, mavi ve gri renklerle satışa sunulacak olan Nokia 1.4’te, ek olarak; 1GB RAM 16GB depolama ve 2GB RAM 32GB depolama seçeneklerine yer verilecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu