Güncel Haberler

Nokia 3310 Şarj Sırasında Patladı! 14 Yaşındaki Çocuk Yaralandı

Telefonlarımız bazı sebeplerden ötürü yanabilir ya da patlayabilir. Bunun sebebi de çoğunlukla bataryalardan dolayı meydana gelir. Şimdi bu olayın aynısı Belarus’taki bir evde görüldü. Nokia 3310 kullanan bir öğrenci, evde bulunduğu sırada telefonu patladı ve yaralandı.

Nokia 3310 patladı

Olay, Belarus Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakanlığı tarafından bildirildi. Bakanlık durumu şöyle özetledi;

24 Ocak 2021 tarihinde saat 19.53’te, elektrik prizine takılı Nokia 3310 cep telefonu, bataryadaki bir patlama sonucunda yandı. Bu kazanın sonucunda ise 2005 doğumlu bir çocuk, sol uylukta termal yanık teşhisi ile hastaneye kaldırıldı.

Raporlara göre çocuk, evde bulunduğu sırada telefonunu şarja taktı. Ancak Nokia’nın bu telefonu, şarj olduğu sırada birden patladı ve evde bulunan 14 yaşındaki çocuğa da ciddi zararlar verdi.

Görünüşe göre patlayan bu telefon, 2020 model bir Nokia değil. Daha eskiye dayanan 2017’de piyasaya sürülen 3310 model bir telefon. Şu anda olayın neyden kaynaklandığına dair araştırmalar yapılıyor. Ancak Nokia modellerinin bu tür olaylara gün yüzüne çıkması oldukça şaşırtıcı. Bakalım raporda sorunun kaynağı ne olarak çıkacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu