Akıllı TelefonlarNokia

Nokia 3650 Yenilendi! Harika Tasarım; Ancak 2003 Şartlarında

Birkaç gün önce paylaştığımız gibi 2003 yılında tanıttığı 3650 modelini yenileyecek olan Nokia, tasarım tarafını ufaktan netleştiriyor. Dönemin telefonlarının aksine daha inovatif bir tasarımla kullanıcıları karşılayan Nokia 3650 yuvarlak tuş takımına sahipti. Bu da yazım kolaylığını bi’ kenara bıraktığımızda hoş bir görüntü sağlıyordu. Teorik olarak da telefonun en ayırt edici tarafı buydu. Şimdiyse 2021 yılına uyarlanan telefonun tasarımı ufaktan netleşmeye başladı. Elbette tuş takımı beklediğiniz gibi!

wp 1612582372625

Yeni Nokia 3650 Daha Önceki Gibi Tuş Takımıyla Dikkat Çekecek

HMD Global çatısı altındaki Nokia, önümüzdeki aylarda tanıtacağı modelde az önce de söylediğimiz gibi başarılı bir tasarım benimseyecek Concept Creator tarafından paylaşılan videoya göre sarı, mavi ve gri renk seçeneklerine sahip olacak olan Nokia 3650 (2021), arka tarafta tekli kamera kurulumuyla birlikte gelecek. Kameranın hemen üstünde ise led flaş yer alacak.

Yukarı tarafta 3.5mm jack girişi yer alırken, ön tarafta küçük bir kamera de bulunacak. Telefonun farkı ise 2003’deki gibi tuş takımı olacak. Telefonun tuş takımı yuvarlatılmış bir platformda bulunurken, ekranın gayet büyük olduğunu çerçevelerin inceltildiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında Nokia 3650’nin bir önceki modele göre daha iyi bir ekran ve daha iyi bir kamera ile geleceğini ve KaiOS işletim sistemini çalıştıracağını söyleyelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu