NokiaAkıllı Telefonlar

Nokia Quicksilver Sürpriz Bir Şekilde Geekbench Testlerinde Görüldü

Akıllı telefon pazarında kan arayışlarında olan Nokia, HMD Global tarafından üretilen yeni modelleri ile rekabete tekrardan ortak olacak. Şimdi şirketin 2021 yılında tanıtacağı yeni bir telefonu daha görüldü. İşte Nokia Quicksilver adındaki o sırlı telefon…

Bildiğiniz üzere Nokia’nın akıllı telefon üretimleri, HMD Global tarafından gerçekleştiriliyor. Bu şirket, her cebe uygun olan Nokia akıllı telefonları ile, şirketin namını yürütmeye de devam ediyor. Şimdi Nokia Quicksilver adındaki gizli bir model, lansman öncesinde Geekbench performans testlerinde boy gösterirken görülüyor. Listede 6GB’lık versiyonu ile ortaya çıkan bu telefonun, ek olarak bir de Android 11’i çalıştırdığı açığa çıkıyor.

Nokia Quicksilver netleşiyor

HMD Global’ın şu anda üretim aşamasında olan bu telefonu, Geekbench listesine göre 1.8 Ghz hızında çalışan bir yonga seti ile donatılacak. Ancak Geekbench listesinde bu yonga setinin ismi hiçbir şekilde görünmüyor.

Puan açısından bakacak olursak bu yeni Nokia akıllı telefonu; tekli çekirdek testinde 466, çoklu çekirdek testinde ise 1.487 puanlık bir skor elde ediyor. Geekbench sonuçlarına baktığımızda bu telefonun, uygun fiyatlı ve giriş segmentinde olacağını rahatlıkla anlayabiliyoruz. Hatta kaynaklar Quicksilver modelinin, düşük maliyetli telefonlara güç veren Snapdragon 480 yonga seti ile donatılacağına kadar iddialı açıklamalarda bulunuyorlar.

a79b55b8b662846

Düşük segment telefonlarda yüksek RAM’li dönemler başladı

Nokia’nın uygun fiyatlı olması beklenen bu giriş seviyesi telefonu, 6GB RAM ile birlikte kutudan çıkacak. Buradan da anlaşılacağı üzere yeni giriş seviyesi telefonlarda, artık daha yüksek RAM kapasitelerine yer verilecek. Hatta bu tür telefonlar piyasaya çıkmaya da başladı. Zira Snapdragon 480 ile donatılan OPPO A93 5G modelinde, 8GB’lık bir RAM’e yer veriliyor. Genel olarak baktığımız Nokia Quicksilver’in özellikleri de, tıpkı OPPO’nun A93’üne benzer özellikler ile karşımıza çıkacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu