Güncel Haberler

Normalleşmeye Ne Zaman Geçilecek? İşte Cumhurbaşkanından Yeni Açıklamalar

Ülkemizde normalleşmeye ne zaman geçilecek? Kafeler ne zaman açılacak? gibi sorulara Cumhurbaşkanından ilk yanıt geldi.

Koranavirüs vakalarının artması nedeniyle bir süredir uygulanan kısıtlamalar, artık vatandaşların canına tak ettirdi. Bilindiği üzere yaklaşık 5-6 aydır kafeler ve restoranlar yalnızca gel al servislerine açık. Önlem amaçlı hiçbir işletme, müşterileri mekanlarında barındıramıyor. Bu yüzden de ihtiyaçların çoğu, gel al ve paket servisleri ile giderilebiliyor. Peki ülkemizde artık normalleşmeye ne zaman geçilecek? İşte bu sorunun cevabı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’nın açıklamaları ile netlik kazanmaya başladı.

Normalleşmeye Ne Zaman Geçilecek?

Bugün üç saatlik kabile toplantısına giren Cumhurbaşkanımız, normalleşme süreci ile ilgili bir takım konuya açıklık getirdi. Her ne kadar kesin bir karar açıklanmasa da, yine de normalleşmeye ne zaman geçeceğine dair umut verici konuşmalar yapıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Tayyip Erdoğan, milli otomobillerimizden tutun, kafeler ve restoranların ne zaman açılacağına kadar bir takım soru işaretine de umut verici yanıtlar verdi.

Sadece bu kadarıyla bitmiyor. Aynı zamanda geleceğin yerli teknolojilerine dair açıklamalar da, yine Cumhurbaşkanı tarafından gündeme getirildi. Şimdi gelin, asıl konumuz olan kısıtlamaların ne zaman esnetileceği? sorusunun cevabına bakalım.

Normalleşmeye Ne Zaman Geçilecek

Şu sıralar herkesin kafasında kesinlikle ortak sorular var. Tabii ki bunlar, normalleşmeye ne zaman geçilecek? Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? gibi bir takım sorular.  İşte uzun süredir gündemde olan bu sorular, bugün kısmen de olsa yanıt buldu. Dilerseniz gelin, Cumhurbaşkanının açıklamalarını kısaca özet geçelim;

Restoran ve kafeler ne zaman açılacak?

Akşam saatlerinde yeni kararlar için TV karşısına geçen Recep Tayyip Erdoğan, normalleşme sürecine dair bir takım önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle kafe ve restoranlar ile ilgili sorulara yanıt veren Cumhurbaşkanı, bu tip işletmeler için yeni yol haritası üzerine çalıştıklarını dile getirdi.

Herkesin açılmasını merakla beklediği kafe ve restoranlar, Cumhurbaşkanının söylemlerine göre belirlenecek olan yol haritasıyla tekrardan faaliyete geçecek. Tabii bu yol haritası da, önümüzdeki günlerde bilim kurulu kararıyla yazılıp çizilecektir. Buna istinaden de kısıtlamalar esnetilecek ve eski günlerimize bir nebze de olsa tekrar döneceğiz.

Normalleşmeye ne zaman geçilecek? sorusuna karşılık olarak da Cumhurbaşkanımız, ”Mart ayı başlarını” işaret etti. Bu tarihte, uygulanan yasaklar belirli şartlarla kademeli olarak tekrardan normalleşmeye geçirilecek. Ancak normalleşmeye geçiş, yine şehirlere göre tespit edilen vaka sayılarına istinaden belirlenecektir.

Bakalım Cumhurbaşkanımız tam normalleşmeyi ne zaman açıklayacak? Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu