DonanımBilgisayar OyunGüncel HaberlerTeknoloji HaberleriWindowsYazılım

Nvidia RTX 3080 ve 3060 ile Kripto madenciliğe girildi

RTX 3080 Ti ve 3060 Ekran kartları ile kripto madencilik testine girildi.

Nvidia’nın yeni nesil ekran kartları ile madencilik testlerinde yük bindirilen ekran kartlarının performansları şaşırttı.

“Nvidia Ekran Kartı Fiyatları Normale Döner.”

Yeni nesil ekran kartların testleri sızdırıldı. Nvidia’nın ürünü olan RTX 3080 Ti ve 3060, testlerden geçirilirken değerlendirilmeleri ve puanları haber kanallarına sızdırıldı. RTX 3060 LHR ekran kartı ile yapılan testlerde sonuçların verimli olması güzel habere yol açtı. Oyun testlerinde de herhangi bir performans eksikliği yaratmayan RTX 3060 LHR, kullanımda rahatlık ve performans açısından bir problem teşkil etmediği açıklandı. Ekran kartı fiyatlarının artma sebebinin sınırlayıcılarının kaldırılması olduğundan dolayı da umarız ki sınırlayıcıları kaldırılamaz ve fiyatlar normale döner.

Nvidia Ekran Kartları Kripto Madenciliği

“Kripto ile Sınırlayıcılar kaldırılmamalı.”

Sınırlayıcı ekran kartının çalışma potansiyeline erişilebilme durumunu kısıtladığından dolayı birçok kripto madencisi bu özelliği elinde tutmak istiyor. Çünkü tuttuğu bu özellikle ekran kartının var olan kapasitesinin üstüne çıkarak daha çok maden kazanabiliyor. Bu özelliğin aşılmasının şirkete dezavantajı ise fazla güç tüketimi ve güncelleme açısından zarara uğratıyor. Ekran kartı fiyatlarının yükselme sebebi ise çokça kripto madencilerinden dolayı elde edilen para miktarı sebebiyle akın akın ekran kartlarına gelmeleri

GeForce RTX 3060 LHR

 

Daha Fazla Teknoloji Haberleri için TIKLA

Sosyal Medya Üzerinden Haberler için TIKLA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu