SamsungYazılım

One UI 3.1 Güncellemesi Desteklenen Modeller İçin Yayınlanmaya Başladı! S21’in Özellikleri Geliyor

Samsung One UI 3.1 için müjdeyi verdi. Galaxy S20 ve Note 20 serisi başta olmak üzere, pek çok model bugün itibariyle güncellemeye kavuşuyor.

Samsung, bugün erken saatlerde kullanıcılarının yüzlerini güldürecek bir müjde verdi. Şirket yeni arayüzü One UI 3.1 güncellemesini, Galaxy S20 dahil pek çok modeli için yayınlamaya başladı. Bu güncelleme özellikle, geçen yılın amiral gemileri için geliyor.

One UI 3.1 Dağıtıma Çıkıyor

Geçtiğimiz haftalarda One UI 3.1 arayüzü, Galaxy S21 ile birlikte; Galaxy Tab S7, S7 Plus ve S20 FE modellerine ulaştı. Şimdi ise yeni çıkan liste, bugün itibariyle artık çok daha modeli kapsıyor. Samsung tarafından sağlanan One UI 3.1 listesi; Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 20, Galaxy Note 10, Galaxy A71, Galaxy A51, Galaxy A90 gibi bir dizi modeli içerisinde barındırıyor.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Aynı zamanda Galaxy A80, Galaxy A70, Galaxy A50, Galaxy Fold, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip’de, yeni arayüzü alacak olan diğer modeller arasında. Peki güncelleme ne zaman tüm modellere ulaşacak?

Samsung, yeni güncellemesini OTA yolu ile dağıttığı için ülkelere göre farklılıklar elbette olacaktır. Tüm modellere hangi zaman diliminde ulaşacağı henüz tam olarak bilinmese de, bunun en az bir haftalık süreçten geçeceğini belirtelim. Yani bugün Alman kullanıcılar için geliyorsa, önümüzdeki günlerde de Türk kullanıcılar için gelecektir. Bunun içinde sabırla beklemenizi tavsiye ediyoruz.

One UI 3.1 Özellikleri

Gel gelelim en mühim olan konuya. Yukarıda saymış olduğumuz tüm modeller, yeni güncellemeyle birlikte Galaxy S21’in bazı özelliklerine de kavuşacak. Ancak her özellik bahsettiğimiz tüm telefonlara gelmeyecek. Örneğin S21 serisindeki çoklu mikrofon kaydı işlevi, yalnızca; Galaxy S20, Note 20, Z Fold 2 ve Z Flip modellerinde kullanılabilecek. Diğer modeller ise bu özellikten yararlanamayacak.

Not: Çoklu mikrofon kaydı işlevi; bir akıllı telefon ile kablosuz kulaklıklardan aynı anda ses yakalama özelliğidir.

Öte yandan Samsung, kamera konusunda da büyük gelişmelere yer verecek. İşte bu geliştirmelerden bazıları…

Dinamik Fotoğraflar ve Videolar Çekebileceksiniz

Yeni One UI güncellemesi ile birlikte kullanıcılar, çeşitli statik ve videoları hızlı bir şekilde yakalamaya yardımcı olan, tek çek işlevine sahip olacaklardır.

Nesne Silme

Özellikle Xiaomi modellerinde gördüğümüz bu özellik, yeni güncelleme ile Samsung kullanıcılarına da ulaşıyor. Nesne silme işleviyle, fotoğrafın gereksiz kısımlarını rahat bir şekilde silebileceksiniz.

Çoklu Mikrofon Kaydı

Yukarıda bahsettiğimiz ”çoklu mikrofon kaydı” işlevi; telefonlar ve bağlı Bluetooth cihazları aracılığıyla, aynı anda ses kaydetmeye olanak tanıyacaktır.

One UI 3.1

Akıllı Blu-ray

Bu özellik ile mavi tonu otomatik olarak ayarlamanız mümkün olacaktır.

One UI 3.1

Özel Paylaşım

Özel paylaşım ile kullanıcılar, herhangi bir fotoğrafı paylaşmadan önce konumu ve meta verilerini silebilecek.

One UI 3.1

Son olarak One UI 3.1 ile Samsung, Galaxy Buds Pro, Buds Live ve Buds +’ın otomatik geçiş işlevini de geliştirdi.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu