Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus 8T DxOMark Ekran Puanı Açıklandı! iPhone 12 Pro Max’ten Daha İyi

Ekran özellikleri, bir akıllı telefonun alınıp alınmamasındaki en önemli unsurların önünde gelir. Gerek çözünürlük, gerek sağlık, gerekse yenileme hızı açısından ekran, ele alınacak en önemli etkenlerden biridir. Zira üreticilerde en çok bu alanda masraf yaparlar. Dikkat ederseniz son zamanlarda piyasaya sürülen telefonların çoğu, mükemmel kaliteli ekranlar ile sunuluyor. İşte Çinli teknoloji devi OnePlus’ta, bu konuda oldukça cömertken davranıyor. Dikkat ederseniz şirketin en son tanıttığı OnePlus 8T modelinde, mükemmel çözünürlükte bir ekran bulunuyor.

OnePlus 8T mükemmel bir ekrana sahip

2020’nin en iyi ekranlı telefonu bildiğiniz üzere Galaxy Note 20 Ultra seçildi. Samsung’un bu kategoride üst sıralarda yer alması çok normal. Zira Koreli üretici, akıllı telefon dışında ekran üretiminde de faaliyet gösteriyor. Hatta ezeli rakipleri bile Samsung’dan ekran tedarik ediyor. Bu yüzden de Galaxy Note 20 Ultra’nın, en iyi ekranlı telefon olarak seçilmesini normal karşılamak gerekir. Ancak şimdi ekran özellikleriyle öne çıkan bir telefon daha var: OnePlus 8T…

OnePlus 8T

OnePlus 8T’nin, DxOMark ekran sonuçları nihayet açıklandı. 89 puanlık bir başarı yakalayan bu telefon, Galaxy Note 20 Ultra’nın altına geçerek ikinciliğe yerleşmeye hak kazandı. Note 20 Ultra’nın puanı ise 90. Yani arada yalnızca 1 fark var.

10802400 piksel çözünürlüğe sahip olan 8T, 120Hz’lik yenileme hızı ve 6.55 inçlik AMOLD ekran ile donatılıyor. 2020’nin Ekim ayında piyasaya sürülen bu telefon, şu ana kadar rakiplerine nispeten en iyi ekrana sahip diyebiliriz.

DxOMark’a göre OnePlus’ın amiral gemisi, ekran konusunda harika işler ortaya koyuyor. Renkleri çok canlı gösteren bu telefon, dokunma açısından da kusursuz bir deneyim sunuyor. Buna ek olarak düşük ışıktaki  okunabilirliği de mükemmel.

Öte yanan OnePlus 8T’nin video işlemesi, renk bakımından da oldukça tatmin edici. Aynı zamanda dokunma hissiyatı da pürüzsüz denecek kadar iyi.

 

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu