Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus 9 ColorOS 11 ile Geliyor! Akıl Almaz Olay

OxygenOS ve HydrogenOS ile stabilitenin kitabını yazan OnePlus, yeni serisinde ağızları açık bırakacak. OnePlus 9 ColorOS 11 ile geliyor!

Kendine has bir kitlesi bulunan ve geçtiğimiz yıla kadar sadece üst segment telefonlar üreten OnePlus, sade ve stabil arayüzü ile beğeni topluyordu. Her ne kadar rakiplerine göre daha az özellik barındırsa da stabilite tarafında bu açığı kapatan OxygenOS, OnePlus cihazlarının vazgeçilmezi denilebilirdi. Aynı zamanda kendi iç pazarı olan Çin’de HydrogenOS‘i karşımıza çıkartan üretici, bugün aldığı kararla yeni OnePlus 9 serisinde ColorOS‘u kullanıcılara sunacak. OnePlus 9 ColorOS 11 ile geliyor!

OnePlus 9 ColorOS 11 ile Geliyor

Temel olarak aynı olan OxygenOS ve HydrogenOS, dil seçenekleri ve Google desteği tarafında birbirinden ayrılıyor. OxygenOS global pazarlarda yer alırken tüm dilleri kapsıyor ve Google desteğiyle geliyor; ancak HydrogenOS yalnızca Çince ve İngilizce desteğini kullanıcılara sunuyor ve Google’sız bir deneyim vaad ediyor. Ayrıca şirket tarafından alınan yeni kararın Çin’deki modeller için dil ve Google cephesinde bir değişiklik gözetmeyeceğini belirtelim.

gsmarena 000 1

Tıpkı kendisi gibi BBK Holding üyesi olan OPPO ile anlaşma sağlayan OnePlus, yeni amiral gemisini Çin pazarına OPPO’nun arayüzü ile sunacak. Normal şartlarda HydrogenOS ile gelmesi gereken OnePlus 9 ColorOS 11 ile kutudan çıkacak.

Global Pazarda OxygenOS Yer Alacak

Yaşanan bu gelişme global pazarları etkilemeyecek. Şirkette görevli bir personel OnePlus 9 serisinin global pazarlara OxygenOS ile sunulacağını açıkladı.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu