OnePlusAkıllı Telefonlar

OnePlus 9 Lite Amiral Gemisi Yonga Setiyle Yolda

Üreticiler, 2021 hazırlıklarını tüm hızıyla devam ettiriyorlar. Çoğunlukla Snapdragon 888 modelleri ile karşımıza çıkan şirketler, her geçen gün rekabetin de dozunu arttırıyorlar. Ancak OnePlus’ın yaklaşmakta olan OnePlus 9 Lite modeli, uygun fiyatı ve Snapdragon 865 yongası ile kullanıcıyı kendine daha çok çekecek gibi…

OnePlus, akıllı telefon pazarında oldukça büyük bir paya sahip. Zira amiral gemisi telefonları; hem kamerası, hem de kaliteli ekranları ile her sene mutlaka bir ödüle layık görülüyor. Performansına ise hiçbir sözümüz yok. Çünkü OnePlus amiral gemileri, piyasaya her çıkmasından hemen sonra AnTuTu lideri oluyor ve kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Diğer şirketlerde olduğu gibi OnePlus’ın da 2021 model telefonları için çalışmaları devam ediyor. Görünüşe bakılırsa dev üretici, önümüzdeki günlerde karşımıza tam üç model ile çıkacak. Bunlar; OnePlus 9, OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9 Lite modelellerinden oluşacak. Ancak Lite sürümünde, dikkat çeken bir yenilik göreceğiz.

OnePlus 9 Lite Snapdragon 865 ile gelecek

Çinli üretici, gelen bilgilere göre ucuz fiyatlı olması beklenen OnePlus 9 Lite modelini, eski amiral gemisi yongası olan Snapdragon 865 ile donatacak. Bu, aynı zamanda şirketin yapmış olduğu ilk atılımlardan biri olacak. Yani diğer rakipleri gibi hem üç telefonu aynı anda çıkaracak, hem de ucuz versiyonunda amiral gemisi yongasına yer vererek, farkını ortaya koyacak.

Bilindiği üzere akıllı telefon pazarında son zamanlarda trend haline gelen bir şey oldu. Hem Çinli, hem de diğer telefon üreticileri yeni nesil akıllı telefonlarını; ”büyük, ”orta” ve ”küçük” şeklinde piyasaya sürmeye başladılar. Örneğin birkaç önce tanıtılan S21 serisi. Samsung bu amiral gemilerini; Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra olmak üzere üç model olarak tanıttı. Bunlardan S21 Ultra modeli büyük olarak adlandırılırken;  S21 Plus orta ve standart S21’de küçük model olarak karşımıza çıktı.

OnePlus 9 serisi üç model olarak gelecek

Şimdi de OnePlus, diğer üreticilerin başlatmış olduğu bu trende ortak olacak. Yeni nesil OnePlus serisi; OnePlus 9 Pro, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Lite olarak gelecek. Ancak en küçük modelin çokta kötü özelliklere sahip olmayacağını belirtelim. Zira Çinli üretici farkındalığını ortaya koyarak bu telefonda, Snapdragon 865 yonga setine yer verecek. Yani hem fiyatı, hem de özellikleriyle rekabete adını yazdıracak gibi duruyor.

OnePlus 9 Lite

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu