Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus 9 Pro iPhone 13 Pro İle Aynı Ekran Özelliklerine Sahip Olacak

Yaklaşmakta olan OnePlus 9 Pro hakkında yeni bir ayrıntı daha ortaya çıktı. iPhone 13 Pro ile aynı ekrana sahip olacak...

2021 model amiral gemileri tek tek gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Samsung, Xiaomi ve iQOO gibi şirketlerden sonra, sıra şimdi de OnePlus’a geldi. Özellikle amiral gemisi telefonlarıyla rekabete katılan Çinli üretici, önümüzdeki günlerde OnePlus 9 serisiyle adından sıkça söz ettirecek. İşte bu seride olması beklenen OnePlus 9 Pro modelinden yeni bir detay daha.

OnePlus 9 Pro Yine Ekranıyla Ön Plana Çıkacak

OnePlus 8 Pro’da en iyi ekrana sahip telefon ödülünü alan OnePlus, bir sonraki amiral gemisinde de bu ödülü almayı hedefliyor. Zira yeni çıkan raporlara göre OnePlus 9 Pro, Samsung’un LTPO teknolojisine sahip ekranı ile donatılacak.

OnePlus 9 Pro

Daha önceki haberlerimizde de  belirttiğimiz gibi LTPO ekran, OLED ekranın farklı bir sürümü olarak geliyor. Önceki nesil LTPS ile karşılaştırdığımızda LTPO; hem pil tüketimi açısından, hem de daha hızlı piksel tepkime özelliği ile ön plana çıkıyor. Yani bu ekrana sahip bir telefonda ekran tepkime hızı daha hızlı iken, güç tüketimi de bir o kadar daha az.

LTPO ekranın bir diğer önemli avantajı ise, yüksek aralıklı yenileme hızı ayarını destekliyor olması. Belirli durumlara göre kendini otomatik olarak ayarlayan yenileme hızı, 1 ila 120Hz arasında değişiklik gösterebiliyor. Bu da pil tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.

OnePlus 9 Pro

 

iPhone 13 Pro’da LTPO Ekranla Gelecek

Apple’ın bir sonraki iPhone 13 Pro serisi, yine LTPO ekran kullanan bir başka model olacak. ABD’li üretici, bu sayede hem pil tüketimini dengeleyecek, hem de kullanıcılara daha yüksek bir ekran deneyimi sunacak. İşte OnePlus 9 Pro’da tıpkı iPhone 13 Pro gibi LTPO ekrana sahip olacak.

Bilinen güncel haberlere dayanarak konuşursak OnePlus 9 Pro, önceki neslin ekran tasarımını devralacak. 6.78 inçlik esnek OLED ekran ile donatılacak olan bu telefon, aynı zamanda kavisli ve delikli bir tasarıma sahip olacak. Çözünürlük ise hala sektörün en iyisi olan 2K olacak. Aynı zamanda 120Hz’e kadar da uyarlanabilir yenileme hızını destekleyecek.

İşlemci açısından ise OnePlus 9 Pro’da, Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setine yer verilecek. Bunun yanı sıra bellek olarak cihaz, en az 8+256GB’lık depolama sürümleri ile karşımıza çıkacak. Son olarak OnePlus, yeni amiral gemilerinde 65Wat hızı destekleyen 4.500 mAh’lik pile yer verecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu