OnePlusAkıllı Telefonlar

OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9E Tüm Özellikleriyle Sızdırıldı

Bu yılın merakla beklenen telefonlarından OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9E, temel özellikleriyle birlikte sızdırıldı. İkisi birbirinden fena!


OnePlus’un yeni akıllı telefonlarıyla ilgili sızıntılar sıklığını arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda pek çok kez gündemimize konu olan bu telefonlar, eğer bir aksaklık olmaz ise Mart ayında resmi olarak tanıtılacak. Şimdi bu serideki OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9E modellerinden yeni haberler var.

OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9E Özellikleri Belli Oldu

Bildiğiniz üzere OnePlus 9 serisi; OnePlus 9, OnePlus 9 Pro ve giriş seviyesi OnePlus 9E ile birlikte üç model olarak gelecek.  Güvenilir kaynaklardan biri olan 91mobiles, yaklaşmakta olan bu telefonlardan ikisinin özelliklerine ortaya çıkarıyor. Bunlardan biri serinin en üst modeli olan OnePlus 9 Pro, diğeri ise bütçe dostu OnePlus 9E.

91mobile’den gelen bilgilere göre OnePlus 9 Pro; ön yüzeyinde delikli tasarıma sahip, QHD Plus kavisli bir ekran ile gelecek. 6.7 inç boyutunda olan bu ekran, aynı zamanda 120Hz yenileme hızını  da destekleyecek.

Performans olarak ise Çinli üretici en üst model amiral gemisinde, Snapdragon 888 yonga setine yer verecek. Bu yılın trendi haline gelen Snapdragon 888, hiç şüphesiz kullanıcılara kusursuz bir deneyim sunuyor.

OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9E

Tüm bunlara ek olarak OnePlus 9 Pro, en az 8GB RAM ve 128GB depolama kombinasyonu ile donatılacak. Ancak sunum sırasında diğer bellek yapılandırmaları da açıklanacaktır diye umuyoruz.

Öte yandan OnePlus 9 Pro, pil ve hızlı şarj konusunda önceki modelin eksiklerini giderecek. Resmi bilgilere göre bu telefonda; 65W kablolu ve 30W kablosuz şarjı desteklenen 4.500 mAh’lik pil bulunacak.

OnePlus 9 Pro

Benzersiz Çift Kamera

En önemli gelişme ise kamera alanında ortaya çıkıyor. Zira Çinli üretici en güçlü modelinde benzersiz çift kamera kurulumuna yer verecek. 64+48 megapiksel çözünürlüğünde olan bu lensler, video ve fotoğraf açısından harika işler çıkaracak. Bununla birlikte bir adette 3.3x’lik optik zoom lens bulunacak. OnePlus, bu kameralar için de ”Hasselblad” ile işbirliği yapacak.

Bütçe dostu olması beklenen OnePlus 9E ise, 6.5 inç boyuta ve 90Hz yenileme hızına sahip FHD Plus ekran ile gelecek. Giriş segmentte yer alması beklenen bu telefonun kalbi de, Snapdragon 690 yonga setiyle atacak. Aynı zamanda 8GB RAM ve 128GB depolamayla da gücüne güç katacak.

Pil olarak ise OnePlus 9E ile yarı yolda kalmayacaksınız. Cihazda bulunan 5.000 mAh pil ile, iki günü rahatlıkla çıkarabileceksiniz. Ancak bu telefonun Avrupa pazarına sunulmayacağı gibi sızıntılar dönüyor. Umarız şirket bunu yalnızca Çin pazarı için getirmez.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu