Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus 9 Serisinin Ekran Özellikleri Duyuruldu! Yok Daha İyisi

OnePlus, bugün erken saatlerde yeni amiral gemileri OnePlus 9 serisinin ekran özelliklerini açıkladı. Mobil sektörün en iyisi...

Akıllı telefon üreticileri son zamanlarda sürekli olarak ekran özelliklerini ön plana çıkarmaktadırlar. Şirketlerin çoğu, kullanıcıya mükemmel deneyim sunmak için telefonlarında daha iyi görünüme ve yüksek yenileme hızına sahip ekranlara yer verirler. Genelde bu tip unsularda sektöre öncülük eden iki isim  vardır. Bunlardan biri OnePlus iken, diğeri ise bu ekranları yapmakla hükümlü olan Samsung’dur. İşte şimdi OnePlus, yaklaşmakta olan OnePlus 9 serisinin ekran özelliklerini açıklıyor ve sektöre tekrar öncülük edeceğini de bir kez daha gösteriyor.

OnePlus 9 Serisi Ekran Özellikleri Açıklandı

Çinli teknoloji devi OnePlus, yeni amiral gemisi telefonların ekran özelliklerini nihayet resmi olarak açıkladı. Şirket tarafından yayınlanan belgelere göre OnePlus 9 serisi; DisplayMate A+ sertifikasına sahip, 2K çözünürlükte ve 120Hz yenileme hızında OLED bir ekran ile gelecek. 10 bit renk görüntüsünü destekleyecek olan bu ekran, aynı zamanda 8192 arka ışık parlaklık ve otomatik renk sıcaklığı kontrolü gibi özelliklere de sahip olacak.

OnePlus 9 serisi

LTPO Panel İle Çok Daha İyi

Daha da önemlisi OnePlus 9 serisi, önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi LTPO panel ile gelecek. Bu teknoloji,  1-120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızını destekleyecek ve pil tüketimini de en asgari rakamlara indirecektir. Hatta Apple’ın da aynı ekranı kullanacağına dair raporlar var. Kaynaklara göre ABD’li üretici, bir sonraki iPhone 13 Pro’da LTPO ekrana yer verecek. Ancak bundan önce ilk hamleyi OnePlus’ta göreceğiz.

OnePlus 9 serisi

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu