Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus 9 Serisinin Üçüncü Modeli Resmen Onaylandı

Çinli üretici OnePlus, yaklaşmakta olan OnePlus 9 serisinin üçüncü modelini de nihayet açıkladı. İşte yeni canavar hakkında detaylar;

OnePlus, 23 Mart tarihinde yeni amiral gemileri olan OnePlus 9 serisini duyuracak. Lansman tarihine birkaç gün kalan bu cihazlar hakkında neredeyse  tüm bilgilere sahibiz. Bu bağlamda şirketin yeni üyeleri; OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modellerinden oluşacaktı. Ancak bugün yapılan resmi açıklamaya göre listede üçüncü bir modelimiz daha var.

OnePlus 9 Serisi

OnePlus 9 Serisine Yeni Üye

Aslında OnePlus 9R modelinin varlığı hakkında birkaç sızıntı ortaya atılmıştı. Hatta bu iddialar doğrultusunda şirketin yeni cihazı, diğerlerine nispeten daha ucuz ve daha düşük özelliklere sahip olacak. İşte bu sızıntıların ardından OnePlus CEO’su konuya açıklık getiriyor ve yeni OnePlus 9R modelini piyasaya süreceklerini de resmi olarak onaylıyor.

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi OnePlus 9R, uygun fiyatı ve cazibeli özellikleriyle kullanıcıya hitap edecek. İlk olarak Hindistan pazarında tanıtılması beklenen bu telefonun, ilerleyen günlerde diğer pazarlar içinde turnikeye çıkmasını umut ediyoruz.

OnePlus 9R Sızdırılan Özellikler

Aslında bu telefonun hangi özelliklere sahip olacağı hakkında çok fazla bilgi yer almıyor. Ancak yine de birkaç kaynak diğer modellerle kıyaslayarak tahminlerde bulunabiliyor. Bu bağlamda bütçe dostu olması beklenen OnePlus 9R, şirketi orta segmentte temsil edecek ve amiral gemilerinden daha düşük özelliklere sahip olacak. İddialara göre cihaz, Snapdragon 865 ya da Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak. Bu işlemciler Snapdragon 888’den her ne kadar düşük olsa da, orta seviye bir telefon için kesinlikle kaçınılmaz bir deneyim sunacaktır.

İşlemciye ek olarak bütçe dostu OnePlus’ın, 90Hz veya yukarısında bir yenileme hızını destekleyeceği söyleniyor. Bu saydıklarımız dışındaysa başka bir bilgiye yer verilmiyor. Ancak önümüzdeki birkaç gün içinde tüm detaylar belli olacaktır. Sabırla beklemek şu an için en iyi çözüm olabilir.

Bakalım OnePlus 9 serisinin bütçe dostu telefonu, beklentileri karşılayabilecek mi? Merakla bekliyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu