Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus 9 Serisinin Yeni Özellikleri Şirket Kurucusu Tarafından Açıklandı

OnePlus'ın kurucusuolan Liu Zuohu, yaklaşmakta olan OnePlus 9 serisinin yeni özelliklerini duyurdu.

OnePlus, 24 Mart tarihinde yeni bir etkinlik düzenleyerek OnePlus 9 serisi amiral gemilerini duyuracak. Teknoloji dünyasının merakla beklenen bu telefonları, yine pek çok özelliğiyle piyasaya damga vuracak. Bununla birlikte şirket, yeni ve ilk akıllı saati olan OnePlus Smart Watch‘ı da akıllı telefonlarıyla aynı anda piyasaya sürecek.

OnePlus 9 serisi hakkında hemen hemen tüm sızıntıları sizlere aktardık. Örneğin canlı görselinden tutun, kamera detaylarına kadar onlarca kez sızıntıları sizlerle paylaştık. İşte şimdi ise paylaştığımız bu sızıntılar, bugün şirketin kurucusu tarafından onaylanıyor.

OnePlus 9 Serisinin Yeni Özellikleri Açıklandı

OnePlus’ın kurucusu olan Liu Zuohu, resmi weibo hesabından yeni amiral gemisi telefonlarının bazı teknik detaylarını açıkladı. Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda da cihazın ekran özellikleri açıklanmıştı.

OnePlus 9 Serisi 2

OnePlus kurucusunun açıklamalarına göre serideki her iki modelde, standart olarak Snapdragon 888 yonga setiyle donatılacak. Daha önceden standart modelin Snapdragon 870 ile geleceğine dair haberler vardı. Ancak şirketin kurucusu bu telefonun Snapdragon 888 ile geleceğini açıklayarak tüm algıları ortadan kaldırıyor.

Liu Zuohu aynı zamanda OnePlus 9 serisinin, en yüksek performanslı Audio-Technica ses sistemi ile geldiğini dile getiriyor. Ek olarak LPDRR5 RAM ve yüksek özellikli UFS 3.1 yapılandırmasının olacağını da resmi olarak onaylıyor.

Tüm bunlara ek olarak OnePlus 9 serisi, iç yapısında da büyük geliştirmelere öncülük edecek. Isı dağıtımını en üst düzeye çıkaran Çinli üretici, en zorlu oyunları bile daha soğuk ve konforlu şekilde oynatmayı vaat ediyor.

Diğer Özellikler

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro, her zaman olduğu gibi bu yılda ekran konusunda sektöre öncülük edecek. Resmi bilgilere göre OnePlus 9 ve 9 Pro, Samsung’un LTPO ekranıyla donatılacak. 1 ila 120Hz arasında otomatik değişikliği destekleyen bu ekran, pil tüketimini de ciddi oranda azaltacaktır. Bununla birlikte serideki en iyi model olan OnePlus 9 pro, kesin olarak 2K çözünürlüklü ekran ile geliyor. Bu ekran, dün ortaya çıkan bilgilere göre DisplayMate’ın A+ derecesinde ödüllendirildi. Anlayacağınız OnePlus, her zaman ki gibi yine ekran özelliklerini en üst düzeyde planlıyor.

Şu anda OnePlus 9’lar hakkında ortaya çıkan bilgiler bu kadar. Daha fazla detay içinde 24 Mart’ı iple çekiyor olacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu