Akıllı TelefonlarOnePlus

OnePlus Hatasını Kabullendi: OnePlus 9 Pro İçin Çözüm Yolda

Çinli teknoloji devi OnePlus, amiral gemisi OnePlus 9 Pro'daki sorunları kabul etti. Şirket yakında bu sorunları giderecek.

Android amiral gemisi aralarında en iyi konumda olan OnePlus 9 serisi, son günlerde birkaç hatalarıyla can sıkmaya başlamıştı. OnePlus 9 Pro kullanıcılarının raporlarına göre cihazlar aşırı ısınma sorunuyla karşı karşıyaydı. Ancak şirket nihayet hatasını kabul etti.

Güvenilir kaynaklardan XDA’ya göre OnePlus, OnePlus 9 Pro modelinin ısınmasına neden olan sorunu yakın zamanda çözecek.

OnePlus 9 Pro Çözüme Kavuşuyor

Sorunun neyden kaynaklandığını tespit eden şirket, bu hafta sonundan itibaren yeni bir yazılım güncellemesi piyasaya sürecek. v11.2.3.3 yapı numarasındaki bu güncelleme, hem ısınma sorunu hem de diğer tespit edilen sorunları giderecek.

Hatırlarsınız kullanıcılar yalnızca telefonlarının ısınmasından şikayetçi değillerdi. Aynı zamanda aşırı pil tüketimi de cihazın can sıkan bir diğer problemiydi.

Fakat OnePlus, her iki sorunun da nedenini buldu ve bunun için yeni bir yazılım geliştirdi. Bu hafta sonundan itibaren yayınlanacak olan güncelleme; hem ısınma sorunu, hem de hızlı pil tüketimi sorununu ortadan kaldıracak.

Güncelleme Kademeler Halinde Gelecek

OnePlus’ın çözüm odaklı v11.2.3.3 yapı numaralı güncellemesi, ilk olarak Hindistan’daki OnePlus 9 Pro kullanıcılarına sunulacak.

Hindistan’ın dışındaki kullanıcılar ise bu güncellemeyi biraz daha geç alacak. Avrupa ve Kuzey Amerikalı kullanıcılar ise, yeni güncellemeyi birkaç hafta içinde OTA yoluyla alacak.

Peki sizler ısınma sorunu yaşıyor musunuz? Yaşadığınız sorunları yorumlarda bizimle paylaşın.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu