Akıllı TelefonlarOPPO

OPPO A54 Özellikleri ve Tasarımıyla Netleşiyor

Geçtiğimiz ay A93 modelini Çin’de tanıtan OPPO, şimdi de A54 modeliyle geliyor. OPPO A54, OPPO A93 ile büyük benzerlik gösteriyor!


5G’nin yavaş yavaş her segmette boy göstermesinin ardından giriş segmente 5G’li model kazandırmak isteyen OPPO, yeni A54 5G modelini netleştirmeye başladı. Japon operatör AU’nun web sitesinde yer alan OPPO A54, gerek tasarımıyla, gerekse donanımıyla boy gösterdi. Peki yeni model neler vaad ediyor? Gelin bakalım…

OPPO A54 5G side views

OPPO A54 Pek de Farklı Olmayacak

6.5 inç büyüklüğünde 1080×2400 piksel FHD+ çözünürlükte IPS LCD ekranla birlikte karşımız çıkması muhtemel olan A54 5G, sekiz çekirdekli Snapdragon 480‘den güç alacak. Bu yonga daha öncesinde Vivo Y31s ve OPPO A93’de de yer almıştı. Ek olarak A54 hakkında ortaya çıkan bilgiler, yeni modelin geçen ay tanıtılan A93 5G ile büyük benzerlikler göstereceği yönünde.

Hatta bu “benzerlik” son yıllarda görmeye alıştığımız “aynı cihaz, farklı isim, farklı pazar” politikasının getirilerinden birisi olabilir. Yani OPPO A54, OPPO A93’ün birkaç ekleme yapılmış versiyonu olarak pazarla buluşabilir. Hatta aradaki tek fark kamera cephesinde yaşanabilir.

ezgif.com gif maker 1

Hatırlarsanız OPPO A93’ün arka tarafında 48MP + 2MP + 2MP çözünürlükte üç, ön tarafta ise 8MP çözünürlükte tekli kamera bulunuyordu. Yeni A54 modelindeyse gerek ön kamera çözünürlüğü, gerekse arkadaki kamera sayısı artacak. A54’ün arka tarafında üç değil, dört kamera yer alacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu