Akıllı TelefonlarOPPO

OPPO A94 30W Şarj ile Helio P95’li OPPO Kervanına Katılacak

BBK Grup'un en güçlü markalarından OPPO, orta segment modellerine bir yenisini daha ekliyor. OPPO A94 30W şarj ve Helio P95 ile geliyor!

Her ne kadar Xiaomi ve Samsung kadar olmasa da son zamanlarda üretken bir politika izleyen OPPO, önceki yılların aksine uygun fiyatlı telefonlara ağırlığını koymuş durumda. Birkaç yıl öncesinde pahalı; ancak kaliteli olarak lanse ettiğimiz ve “ucuz telefonu olmasa da sağlam telefonu var” şeklinde beyanlarda bulunduğumuz şirket, 2020’nin başından beri daha uygun fiyatlı modeller karşımıza çıkartıyor. Her ne kadar diğerleri gibi telefonlarına minimum fiyatlar koymasa da rekabetçi tasarımlar ile göz dolduran şirket, uygun fiyatlı modeller için realme markasına güveniyor.

OPPO A94 yeni özellikleriyle onaylandı

Orta segmentte ise hem realme cephesinde, hem de OPPO cephesinde bolluk var diyebiliriz. Tabi bu bolluğun her geçen gün artacağını da atlamayalım. Öyle ki bugün ortaya çıkan bilgiler, OPPO A94 modelinin hali hazırda dört OPPO telefonunda da yer alan Helio P95‘den güç alacağını ve 30W hızlı şarjı destekleyeceğini gösteriyor.

OPPO A94

OPPO A94 yeni bir sertifika daha aldı

CPH2203 model numarasına sahip bir telefonun iki hafta öncesinde Singapur’dan sertifika alması “Acaba bu modelin ismi ne olacak?” sorularını da beraberinde getirirken, bugün alınan NBTC ve CQC sertifikları gerek şarj tarafında, gerekse isim tarafında bilinmezlikleri büyük ölçüde giderdi. NBTC sertifikası telefonun isminin OPPO A94 olduğunu ortaya çıkartırken, 4G desteğini de doğrulamış oldu.

OPPO A94

Çin’in CQC sertifikası ise telefonun 30W hızlı şarj desteğine sahip olacağını gösterdi. Bunun dışında daha öncesinde Geekbench testlerine dahil olan A94, 6GB RAM ve Android 11 ile kutudan çıkacağa benziyor. Tek çekirdekte 392, çok çekirdekte ise 1542 puan alan modelin 6.2 inç büyüklüğünde LCD tabanlı bir ekranla geleceğini söyleyebiliriz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu