Android GüncellemeOPPO

OPPO Android 11 Beta Güncellemesini Bu Modeller İçin Açtı

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden OPPO, bu ayın başlarında Android 11 tabanlı ColorOS 11 güncellemesini alacak cihazların listesini ve zaman dilimini paylaşmıştı. Sözünün eri olan şirket, bugün vaat ettiği gibi desteklenen modeller için Android 11 güncellemesinin beta programını açtı.

OPPO Android 11 beta programını başlattı

Daha önce birkaç modeli için Android 11 testlerine başlayacağını duyuran OPPO, sözüne sadık kalarak bugün; Reno 2 F, Reno 10x Zoom ve F15 İçin Android 11 tabanlı ColorOS 11 beta programını başlattı.

OPPO’nun Android 11 beta güncellemesini dahil edilen modeller, şimdilik yukarıdaki gibi. Ancak Çinli üretici bu testleri şu anda Hindistan versiyonları için sınırlı kıldı.

OPPO Android 11 betaya nasıl kayıt olunur

Eğer sizlerde bahsettiğimiz akıllı telefonlardan birine sahipseniz, OPPO ‘nun  Android 11 beta programına katılmak için en son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun. Daha sonra ise Ayarlar-Yazılım Güncelleme ve sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesine dokunarak, ”Deneme Sürümü” seçeneğine dokunun ve ”Beta Sürüme Güncelleyi” seçebilirsiniz.

Başvuru koşullarını yerine getirmek için bir sonraki ekranda istenilen bilgileri doldurup başvuruya katılmanız istenecek. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, Android 11 beta sürümünü OTA’dan otomatik olarak alacaksınız.

OPPO Android 11

Beta sürümünü yükledikten sonra sizlerde; sohbet balonları, konuşma bildirimleri, akıllı cihaz kontrolleri, konum ve mikrofon için tek seferlik izin gibi pek çok Android 11 yeniliğinden faydalanabileceksiniz.

Ek olarak ColorOS 11 ile sunulan; yeni tema seçenekleri, yeni duvar kağıtları, Flex Drop, Süper Güç Tasarruf modu, Zil sesi oluşturucu ve gelişmiş karanlık mod gibi yeniliklerden de yararlanabileceksiniz. Ancak beta sürümlerini yüklemeden önce, çeşitli hatalar ile karşı karşıya kalacağınız ihtimalini de göz önünde bulundurunuz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu