Akıllı TelefonlarOPPO

OPPO Find X3 Pro Geekbench Testlerinde Görüldü! Yonga Seti de Onaylandı

OPPO fanlarının merakla beklediği Find X3 Pro modeli, şimdi de Geekbench testlerinde ortaya çıktı. İşte yeni canavarın özellikleri…

Önümüzdeki ay resmi olarak tanıtılması beklenen Find X3 serisi, günden güne farklı bir detayı ile ortaya çıkmaya devam ediyor. Henüz daha dün mikroskobik bir lense sahip olduğunu öğrendiğimiz Find X3 Pro , çok kısa bir sürenin ardından şimdi de Geekbench performans testlerinde görüldü. Tüm bu sızıntıların hepsi, artık telefonların lansmana çok daha yakın olduğunu gösteriyor.

Find X3 Pro Geekbench Testlerinde

Daha önce Geekbench testlerinden PEDM00 model numarasına sahip olan OPPO Find X3 modeli geçmişti. O zaman ki bilgilerden yola çıkacak olursak standart model, Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 870 ile donatılacak.

Ancak Pro modelinde işin rengi değişiyor. Zira bugün Geekebench testini ziyaret eden Find X3 Pro’nun, 12GB RAM ve Snapdagon 888 yonga seti ile geleceği onaylandı. Aynı zamanda cihaz, aşağıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere Android 11 ile kutudan çıkacak.

Find X3 Pro

Yukarıdaki ekran görüntüsü zaten her şeyi detaylı bir şekilde ortaya koyuyor. Buna ek olarak tekli ve çoklu çekirdek testlerinin sonuçları da yine bu testlerde ortaya çıkıyor. 12GB RAM ve Snapdragon 888 yonga seti ile donatılan bu telefon; tekli çekirdek testinde 952 puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 3.154 puan alıyor.

Tabii  bu testler şu anda cihaz tam olarak optimize edilmediği için sizleri yanıltabilir. Lakin telefon tam olarak hazır hale getirildiğinde bu skorlarda kesinlikle yükselme olacaktır. O yüzden şu anki skorlara pek fazla takılmayın.

Find X3 serisi Üç Model Olarak Gelecek

Daha önce çeşitli sertifika sitelerinde de elde ettiğimiz verilere göre Find X3 serisi, en az üç model olarak karşımıza çıkacak. Bu cihazlar sırasıyla; PEGM10, PEGT10 ve PEEM00 olup, Snapdragon 888 ve Snapdragon 870 yonga setler ile donatılacak.  Aynı zamanda tüm modellerin, tam bağlantılı bir renk yönetim sistemi ile destekleneceği iddia ediliyor.

Bakalım OPPO, yeni Find X3 serisi ile piyasaya damga vurabilecek mi? Mart ayını herkes gibi bizlerde iple çekiyor olacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu