OPPOAkıllı Telefonlar

OPPO Find X3 Pro Temel Özellikleriyle Sızdırıldı! Yılın Bombası Geliyor

2021 model amiral gemileriyle gün geçtikçe daha da sık tanışmaya başladık. Özellikle Xiaomi’nin Mi 11 amiral gemisinde sonra, diğer üreticilerde çorap söküğü gibi telefonlarını duyurmaya başladılar. Bildiğiniz üzere bu yılın yeni trendi Snapdragon 888 oldu. Bu yıl piyasaya sürülecek olan pek çok amiral gemisinin kalbi bu yonga setinden atacak. İşte şimdi bunlardan biri daha olması beklenen Find X3 Pro’dan bazı haberler var.

Find X3 Pro görüldü

Çinli telefon üreticisi OPPO, geçtiğimiz ay ”imkansız yüzeye” sahip Find X3 Pro’dan bahsetmişti. Şirketin vaatlerine göre bu telefon, önümüzdeki Mart ayında resmi olarak piyasaya sürülecek ve rekabete adını yazdıracak. Öte yandan OPPO, bu amiral gemisinin Snapdragon 888 yongası ile geleceğini de o zamanlar doğrulamıştı. Şimdi ise Find X3 Pro, daha fazla özelliği ile yeniden gün yüzüne çıkıyor.

OPPO Find X3 Pro

OPPO’nun yeni Find X3 Pro modeli, yukarıda da gördüğünüz gibi bulut tabanlı bir kıyaslama platformunda ortaya çıkıyor. Ayrıca burada PEEM00 model numarasına sahip olduğunu da rahatlıkla görebiliyoruz.

İlk cümlemizde de belirttiğimiz gibi iddialı özelliklere sahip olması beklenen bu telefon, gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Yazılım olarak ise X3 Pro kutudan, Android 11 tabanlı ColorOS 11 ile çıkacak.

Bellek yapılandırması olarak ise cihazda, 12GB RAM ve 256GB’lık dahili depolama seçeneğine yer verilecek. Buna ek olarak 3216 x 1400 piksel çözünürlüklü OLED  ekranda, bu telefonun destekleyeceği diğer özellikler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu ekran, 10 ile 120Hz arasında değişen uyarlanabilir ekran yenileme hızını da destekleyecek.

Kameralar hakkında konuşacak olursak OPPO’nun yeni canavarı, arka sol tarafa yerleştirilmiş dörtlü kamera kurulumu ile gelecek. Ek olarak iki adet 50 megapiksel Sony IMX766 sensörü ile desteklenecek olan X3 Pro, bunun yanı sıra 25x’e kadar da optik zoom yapabilecek. Son olarak buna bir de 3 megapiksellik makro lens eşlik edecek.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu