Akıllı TelefonlarOPPO

OPPO Find X3 Serisi 15 Saniyede Satış Rekoru Kırdı

Geçtiğimiz haftalarda Çin'de tanıtılan ve dün de satışa çıkarılan OPPO Find X3 serisi, sadece 15 saniyede rekor kırdı.

OPPO Find X3 serisi şimdiden popülerliğini konuşturmaya başladı. Çinli üreticinin geçtiğimiz haftalarda tanıtıp, dün ise kendi kutsal topraklarında satışa çıkardığı yeni amiral gemileri, 15 saniyede inanılmaz bir rekor kırdı. Zira şimdiden kullanıcıların ilgi öbeği olmuş durumda diyebiliriz.

Muhteşem Ekran Özellikleri

Find ailesinin en yeni üyeleri olan OPPO Find X3 serisi, özellikle yüksek kalitedeki ekranıyla ön plana çıkıyor. 1 ila 120Hz arasında dinamik kare hızını ayarlayabilen bu ekran, 360Hz’lik örnekleme hızıyla da taktire şayan bir deneyim sunuyor.

Ekran yenilemenin yanı sıra Find X3 serisi; sRGB ve P3 renk alanını da destekliyor. Bu tip renk alanlarıyla eşleşen resimleri otomatik olarak tanıyor ve bunları en iyi şekilde görüntüleyebilen renk gamıyla da muhteşem bir görüntüleme sunuyor.

Daha da önemlisi OPPO Find X3 serisi, tam bağlantılı 10 bit derinliğini ve 1.07 milyar renkli ekranıyla da ihtişamını konuşturuyor. İşte sadece ekranıyla bile cihazın ne kadar ön plana çıktığını görüyorsunuz. Bu da haliyle satışlara yansıyor ve şirketin yüzünü güldürüyor.

15 Saniyede Rekor Satış

Çin’de satışa çıkarılan Find X3 serisi, resmi açıklamalara göre sadece 15 saniyede 100 milyon yuan’ı aştı. Dolar bazında hesap edersek bu, şirketin kasasına kısa bir sürede 15.352 milyon doların girdiğini ortaya koyuyor.  Yeri gelmişken hatırlatalım, daha bu telefonların Çin dışındaki satışları da olacak. Eğer yine beklendiği gibi bir satış rekoru kırılır ise, hiç şüphe yok ki 2021’in en karlı şirketlerinden biri OPPO olacaktır.

OPPO Find X3 Serisi Temel Özellikler

OPPO’nun en yeni amiral gemisi telefonları, farklı yonga seti yapılandırmalarıyla piyasaya çıktı. Bunlardan standart modelde Snapdragon 870’e yer verilirken, daha üst düzey olan Pro sürümde Snapdragon 888’e yer veriliyor. Serideki tüm modeller 65W hızlı, 30W kablosuz ve 10Watt’da ters şarjı destekliyor.

Fiyatlar ise şöyle;

  • Find X3 standart model: 693/770 dolar
  • Find X3 Pro: 840 Dolar

Peki sizler bu satışlar hakkında ne düşünüyorsunuz? OPPO 2021 yılına yeni Find serisiyle damga vurabilecek mi? Ya da benzer satışları Avrupa’da da gösterebilecek mi? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu