Akıllı TelefonlarOPPO

OPPO Patent Aldı; Kamera Kurulumuna Ekran Yerleştirecekler

Çinli üreticilerden biri olan OPPO yeni patentini aldı. OPPO patent ile kamera kurulumuna ekran yerleştirmeyi planlıyor!


Son zamanlarda ortaya çıkan Mi 11 Pro görüntüleri, özellikle kamera tarafında kullanıcıların gönlünü fethedeceğe benziyor. Kaslı bir yapıya konumlandırılmış kamera sensörülerinin yanı sıra hemen sağ tarafta bulunan küçük ekran çekimleri kolaylaştırıp ayrı bir hava katacak. Daha öncesinde farklı üreticilerin hayata geçirdiği bu sisteme maalesef inovasyon diyemeyiz. Öyle ki 2017 yılında tanıtılan Meizu Pro 7 serisinde çok daha büyük bir ekranı kamera kurulumuyla yan yana görmüştük. Bu gelişmeleri takiben bugün ortaya çıkan OPPO patent, yeni modelde “ekranlı kamera kurulumu” bulunacağını gösteriyor.

OPPO Patent Aldı; Ancak Bu Teknoloji Daha Öncesinde de Kullanıldı

Gerek Xiaomi Mi 11 Pro‘da, gerekse OPPO‘nun yeni aldığı patentte yer alan ekranlar Meizu‘dakine kıyasla oldukça küçük; ancak çok daha başarılı olacak. Öyle ki hali hazırda Xiaomi ve OPPO’nun pazar payı Meizu’ya kıyasla kat be kat daha fazla. Bu durumda ikinci ekranı hayatımıza dahil eden şirket Meizu olsa da insanlar bu yeniliği OPPO ve Xiaomi’yle deneyimleyecek.

ezgif.com gif maker 9

OPPO patentine göre arka tarafta Mate 40 Pro benzeri bir tasarım dili benimsenecek. Yuvarlak kamera kurulumunun üstünde üç adet kamera yer alacak. Bu yuvarlak halkanın ortası ise Mate 40 Pro’nun aksine “dolu dolu” olacak. Öyle ki ortadaki bu kısım küçük bir ekrana ev sahipliği yapacak. Alt kısımda ise muhtemelen flaş yer alacak. Bunun dışında OPPO patent ile ilgili herhagi bir şey söyleyemiyoruz. Ha unutmadan, patentin alınma tarihi 19 Şubat 2021.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu