Akıllı TelefonlarOPPO

OPPO Reno 5 Pro için Yeni Güncelleme! Kamera ve Güvenlikte Yenilikler

2021’in ilk günlerinde tanıtılan ve OPPO’nun orta segmentteki en büyük kozlarından biri olan Reno 5 Pro, yaklaşık 19 günün sonunda birtakım geliştirmeleri barılındıran yeni güncellemeye kavuştu. Çin’de tanıtılmasının ardından kısa sürede global pazara sunulan telefon, yeni güncelleme sayesinde gerek kamera tarafında, gerekse güvenlik tarafında daha iddialı bir hale geldi. OPPO Reno 5 Pro CPH2201_11_A.05 sürüm numaralı güncelleme dün gece itibariyle almaya başladı.

OppoReno5Pro 5G title

OPPO Reno 5 Pro Güncellemeyi Hindistan’da Aldı

500 MB boyutunda bir güncellemeyi alan OPPO Reno 5 Pro, Ocak ayında tanıtılmasına rağmen daha önceki ayların güvenlik yamasını üzerinde bulunduruyordu; ancak bugün gelen güncelleme, telefonu olması gerektiği gibi Ocak 2021 güvenlik yamasına kavuşturdu. Buna ek olarak sistem kararlılığı ve performans anlamında da iyileştirmeler sunan güncelleme, parmak izi kilidini açma tarafında yaşanan ufak hataları ortadan kaldırdı.

Son olarak kamera ile çekilen videoların düzgün kaydedilmesi ve oynatılması için de geliştirmelere sahip olan CPH2201_11_A.05 sürüm numaralı güncellemenin Android 11 tabanlı olduğunu da söyleyelim.

update 1

En nihayetinde telefonun gücünü MediaTek Dimensity 1000+’dan aldığını, 8GB’a kadar RAM ve 128GB’a depolama sunduğunu, 6.55 inç büyüklüğünde 90Hz tarama hızına sahip Super AMOLED tabanlı bir ekrana sahip olduğunu ve 64MP ön kamera ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu