OPPOAkıllı Telefonlar

OPPO Selfie Kamerasının Konumunu Manuel Olarak Değiştirmenize İzin Verecek!

Akıllı telefon üreticileri, telefonlarında selfie kameralarını çok ilginç yerlere konumlandırarak rekabet ederler . Kimisi pop-up ile çözüm bulurken, kimisi de cihazın üzerine açtığı deliğin üzerine bu kameraları yerleştirirler. Üreticiler her ne kadar ekran altı kameralar üzerine çalışsalar da, ortaya çıkan patentler daha farklı bir yöntemin olacağını da gösteriyor. Tıpkı bugün OPPO’nun sızdırılan patenti gibi…

OPPO ilginç bir patent aldı

Sektörün önde gelen üreticilerinden OPPO, daha önce pek çok kamera tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Özellikle Find serisinde geliştirdiği kamera çözümleri, diğer rakipleri kıskandırmayı başardı diyebiliriz. Şimdi ise Çinli üreticinin sektöre öncülük edeceği yeni bir kamera çözümü daha ortaya çıktı. Ancak bu, daha önce hiç alışagelmediğiniz bir çözüm.

OPPO

Yukarıda da gördüğünüz üzere şirketin yeni kamera patenti, daha önce hiç görmediğiniz bir tasarımın olacağını ortaya koyuyor. OPPO, bu sefer ki telefonunda selfie kameralarını kaydırılabilir bir mekanizmanın üzerine yerleştirecek. Patent açıklamalarında da, bahsettiğimiz mekanizmanın nasıl çalışacağı söyleniyor. Buna göre şirket, ön kamerayı doğrusal bir mekanizmanın üzerine yerleştirecek ve kaydırarak resim çekmenize olanak tanıyacak.

Konuya biraz daha açıklık getirecek olursak bu teknoloji sayesinde, selfie kamerasının konumunu kendiniz ayarlayabileceksiniz. Böylece çekim açınızı da istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz.

Dahası, arka tarafta da bu şekilde bir kamera çözümünün olacağı söyleniyor. İşte bu sayede de mükemmel panaroma çekimler yapabilmenizde mümkün olacak.

Şu anda kağıt üzerinde olan bu çözümün, önümüzdeki aylarda hayata geçirileceğini umut ediyoruz. Muhtemelen kaydırılabilir kameralar, yine ilklerin telefonu olan Find serisiyle birlikte gelecektir. Daha fazla detay için bizi takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu