Güncel HaberlerAkıllı Telefonlar

Paribu’dan Gündeme Dair Kripto Açıklaması

Ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren Paribu, gündeme dair yeni bir açıklama yaptı. İşte resmi olarak yapılan açıklamalar.

Thodex vb. gibi firmaların gündeme gelmesinin ardından Paribu şirketi, kullanıcılarını bilgilendiren yeni bir açıklamada bulundu.

Son olarak Vebitcoin olayının yaşanmasının ardından Paribu şirketi, gündeme dair gelişmeleri takip ettiklerini, aynı zamanda kullanıcı gizliliği ve haklarını da koruduklarını dile getirdi. Şirketin resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklama ise şöyle;

Paribu’dan İlk Açıklama Geldi

3,5 milyon kullanıcısı bulunan, işlem hacmi ile Türkiye’nin en büyük kripto varlık işlem platformu olarak haber ve sosyal medya paylaşımlarına konu olan gelişmeleri ekosistemin tüm paydaşlarıyla birlikte takip ediyoruz.

Kurulduğumuz 2017 yılından bu yana kripto varlık sektörünün sağlıklı şekilde gelişimi için regülasyonların gerekliliğini vurguluyor, konuyla ilgili çalışmaları destekliyoruz. Kullanıcı haklarının yasal güvence altına alınması için devletin ilgili kurumlarıyla uzun süredir temas halinde çalışıyoruz.

Öncü ülkelerdeki regülasyonları titizlikle takip eden, çalışmalarını bu doğrultuda sürdüren lider platform olarak; tüm kullanıcılarımızın veri ve varlıklarını kesintisiz uyguladığımız güvenlik protokol ve prosedürleriyle koruyoruz. Kullanıcılarımızın tüm TL ve kripto varlıkları iç denetim prosedürleriyle teminat altındadır. Kullanıcılarımızın varlıkları güvenliği sağlanmış soğuk cüzdanlarda muhafaza edilmektedir.

  • Paribu, Türk Ticaret Kanunu’na uygun bir şekilde kurulmuş bir anonim şirkettir ve Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu başta olmak üzere tüm mevzuatlara tabidir. Bu mevzuatlara tam riayet ile hareket etmektedir. Elde edilen kazanç da Türk Vergi Kanunu ve ilgili mevzuatlara göre vergilendirilmekte ve ödenmektedir.
  • Ayrıca Paribu, bağımsız bir denetim kuruluşu ile kullanıcı varlıkları ve sermaye yeterliliği konularını da kapsayan denetim aşamalarını gerçekleştirmek üzere çalışmaktadır. Denetim raporları da süreç sona erdiğinde şeffaflık ilkemiz gereği yayımlanacaktır.

Belirttiğimiz gibi, regülasyonu destekleyen, olası bir regülasyona hazır şekilde çalışan bir şirket olarak Paribu üzerinden işlemlerinizi 7/24 güvenle yapabilirsiniz.

7/24 hizmet veren Destek Birimimize web sitemizde en alttaki bölümde yer alan “Destek İste” bağlantısı üzerinden, uygulamadaki “Destek” bölümünden ya da Twitter’daki @ParibuDestek hesabından özel mesaj yoluyla erişebilirsiniz.

Peki siz bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Paribu tarafından yapılan açıklamalar sizce neyi ifade ediyor? Yorumlarda belirtiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bu olaylardan sonra bir nevze olsa da türk firmalarına hep önyargı ile yaklaşıcak bir çok insan. Bence bu şekil güven vermeye yönelik açıklama yapmaları, firma açısından güzel olsa da kullanıcılar gene de korkuyla yaklaşıcaklar türk firmalarına değil genel olarak kripto paraya çünkü birçok konuda fikir sahibi olan insan var.

  2. Teknolojinin yasaklanması ne kadar mümkün olabilir ki? Sözüm ona çeşitli ülkelerde kripto paralara gelebilecek vergi uygulaması, bizim ülkemizde kriptoların tehlikeli uyarısı söylemleri vs. bana çok mantıksız geliyor açıkcası. Ha ortada fiziki bir mal ya da varlık olmaması ve insanların belli bir ordan ciddi kazanımlar elde ediyor olması ve bazılarının da yanlış hamlelerle kaybediyor olması malesef kaçınılmaz bir sonuç lakin satmayan zarar etmez bu tüm borsalar için geçerlidir ve bu net olan birşey. Bitcoin ilk çıktığı zamanlar nasıl 1-2 tl seviyesindeyken bol bol al sat yaptıysak tutmayı bilmediysek şimdi bunları çok tartışırız. sabreden her zaman kazanmıştır.

  3. Kripto siteleri şimdi akıllarda soru işareti bırakmaya devam ediyor hangi site daha güvenilir diye ama milletimiz kripto paralarını türk yatırımcılara yatırmaya devam eder mi bilmiyorum herkes şimdi hamle peşine düşücektir türkiyede kayıp %54 olarak gorunmektedir.

  4. Türk kripto para borsalarına güven zaten çok fazla yoktu ve Thodex ile artık kimsenin güveni kalmadı. Paribu’ da ani yükseliş ve düşüşlerde bir çok kullanıcıyı mağdur ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu