POCOAkıllı Telefonlar

POCO F3 FCC Sertifikasını Aldı! Redmi K40’ın Yeniden Markalanmış Hali

Redmi K40'ın İkizi Olması Beklenen POCO F3 FCC sertifikasını Aldı

Xiaomi’den ayrılarak bağımsızlaşan POCO, akıllı telefon pazarında oldukça önemli bir yere ulaştı. Piyasaya sürdüğü telefonlar ile kısa sürede başarılara imza atan şirket, 2021 yılı içinde oldukça iddialı hazırlanıyor. Raporlara göre POCO, şu anda Redmi K40’ın yeniden markalanmış modeli olan F3’ü piyasaya sürmeye hazırlıyor. Hatta K40′ın ikizi olması beklenen bu telefon, FCC sertifika sitesi tarafından da bugün onaylandı.

POCO F3 Pro FCC Sertifikasını Aldı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi POCO F3, M2012K11AG model numarasını taşıyacak ve Redmi K40’ın yeniden markalanmış versiyonu olarak gelecek. Yani her iki telefonun tüm donanım özellikleri birbirleriyle aynı olacak.

POCO F3

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Redmi K40; 120Hz yenileme hızını destekleyen ve 6.67 inç boyuta sahip E4 AMOLED ekran ile gelmişti. Şık tasarımı ve güçlü donanımı ile dikkatleri üzerine çeken bu telefonun kalbi, Qualcomm Snapdragon 870 yonga seti ile atıyor. Aynı zamanda cihazda 33W hızlı şarjı da destekleyen 4.520 mAh’lik de pile yer veriliyor.

POCO F3’ün, Redmi K40 modelinin Global sürümü olduğunu varsayarsak eğer, bu cihazda; 120Hz yenileme hızına sahip kaliteli ekran, Snapdragon 870 yonga seti, 33W hızlı şarj destekli 4.520 mAh pil, lineer motor ve diğer güçlü özelliklere sahip olacak.

Redmi K serisi telefonların çoğu, bildiğiniz üzere Çin dışına genelde POCO markası ile çıkıyor. Örnek verecek olursak eğer POCO X2, bildiğiniz üzere Redmi K30 modelinin yeniden markalanmış ismiyle geldi. Yani bu bağlamda bir sonraki F3’ün de K40’a karşılık gelecek olmasına çok da şaşırmamak gerek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu