Akıllı Telefonlarrealme

realme 8 Serisinin Kamera Özellikleri Netleşiyor

Bugüne 64MP çözünürlüğü aşmayan realme yeni serisinde çok daha iddialı kameraları karşımıza çıkartacak. realme 8 yavaş yavaş netleşiyor!


Özellikle “6” serisiyle ülkemizde de varlığını hissettiren ve güven kazanan realme,7” serisiyle de Xiaomi‘ye rakip olmuştu. Genel itibariyle uygun fiyatlı modeller üreten ve fiyatlara nazaran başarılı donanımları karşımıza çıkartan şirket, yeni 8 serisiyle kamera tarafını geliştirecek. realme 8 serisinde yer alacak olan arka kamera 108MP çözünürlükte olacak.

Realme 8

realme 8 Şirketin İlk 108MP Kameralı Telefonu Olacak

Şirketin bugüne kadar piyasaya sürdüğü modellerde 13MP, 48MP, 64MP gibi çözünürlükler görmüştük. Diğer üreticilerin yavaş yavaş sensör geliştirmeleri yaparken, ister istemez üst segment modellerde yüksek çözünürlükler görmeyi sürdürüyoruz. Her ne kadar 108MP kameralar uzun süredir hayatımızda olsa da realme cephesinden ilk kez böyle bir girişim duyarken, resmi onay realme CEO’su Madhav Sheth‘den geldi.

Madhav Sheth attığı Tweet’te hafiften gizlenmiş “108” yazısı ve onu üsteleyen dikdörtgen dörtlü kamera kurulumu göze çarpıyor. Alt tarafta “To Infinity and beyond (gelecek ve ötesine) ve “Coming soon” ibareleri yer alırken, birçok iddia da ortalıkta dolaşıyor.

Bu iddialar realme 8 modelinin 8GB RAM ile birlikte geleceği ve MediaTek Dimensity 720‘den güç alacağı yönünde ilerliyor. Ek olarak Android 11 tabanlı realme UI 2.0 da bu modelde bahsi geçen detaylardan.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu