realmeTeknoloji Haberleri

realme Buds Air 2 Kablosuz Kulaklık Sudan Ucuz Fiyatıyla Tanıtıldı! İşte Özellikleri

realme, dün akşam saatlerinde en yeni nesil kablosuz kulaklığı realme Buds Air 2 modelini duyurdu. İşte peynir ekmek gibi satması beklenen kulaklığın özellikleri...

Akıllı telefon pazarının kısa sürede büyüyen üreticilerinden realme, mobil sektörde ortaya koyduğu performansı, kablosuz kulaklarında da göstermeyi başardı. Kısa sürede popülerlik kazanan ve dünyanın en çabuk büyüyen üreticilerinden biri olan realme, şimdi de yeni kablosuz kulaklığı realme Buds Air 2 ile karşımıza çıkıyor.

realme Buds Air 2 Tanıtıldı

realme Buds Air’in halefi olarak gelen realme Buds Air 2, ergonomik tasarımı ve uygun fiyatıyla nihayet tanıtıldı. realme Buds Pro’dan ilham alan bu kulaklık, iki farklı tonda renge sahip mozaik bir tasarım ile geliyor.

realme Buds Air 2

Diğer yandan özelleştirilmiş R2 çipine sahip olan Buds Air 2, diğer kulaklıklara nispeten pil konusunda da büyük yükseltmelere ev sahipliği yapıyor. Şirket yeni kulaklığında pil ömrünü %80’e çıkarırken, gecikme süresini de %35 azaltıyor.

Buna ek olarak Buds Air 2’nin mikrofon setleri, 10 mm’lik sürücüler ile donatılıyor. Aynı zamanda diyaframda da elmas benzeri bir karbon kaplama bulunuyor. Bu, geleneksel diyaframlara nazaran daha zengin bas ve daha net ses frekansı sağlıyor.

realme Buds Air 2

Yazılım açısından ise realme, Buds Air 2 kulaklığında yeni bir Bass Boost Plus modunu getiriyor. The Chainsmokers ve EDM ortaklığında geliştirilen bu yazılım, kullanıcıya mükemmel bir bass deneyimi sunuyor.

Ek olarak realme, Link uygulamasına da dinamik ve parlak olarak iki ön ayar daha ekledi. Bunlardan dinamik olan ayar; bas, tiz ve orta aralığı dengelerken, parlak olan ayar ise, insan sesini güçlendirerek daha kaliteli bir podcast deneyimi sunuyor.

Aktif Gürültü Engelleme (ANC)

Realme Buds Air 2’nin en büyük özelliği ise, birinci nesil Buds Air’de bulunmayan aktif gürültü engelleme (ANC) özelliğine sahip olmasıdır. Bu kulaklıkta yer verilen ANC, gürültüyü 25dB’ye kadar azaltabiliyor. Dahası, uçak sesi ve diğer ev aletleri gibi yüksek frekanslı sesleri de filtreleyebiliyor.

realme Buds Air 2

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Aynı zamanda Buds Air 2’de çevresel gürültü engellemeyi destekleyen ENC işlevi de bulunuyor. Bu işlev, yukarıda belirttiğimiz yüksek frekanslı seslerin önüne geçiyor.

Tüm bunlara ek olarak yeni nesil realme Buds Air’da, aramaları daha net hale getiren çift mikrofonlara yer veriliyor. Böylece sizin sesiniz karşı tarafa da pürüzsüz olarak gidiyor.

Dokunmatik kontrolü destekleyen Buds Air 2, aynı zamanda güçlü bir bağlantı da sağlayan Bluetooth 5.2 ile geliyor. Pil ömrü açısından ise kulaklık, tek bir şarj ile 5 saatlik oynatma fırsatı sunuyor. Tabii bu süre, kutuyla birlikte 25 saate kadar çıkabiliyor.

realme Buds Air 2

Son olarak IPX5 korumasına sahip olan bu kulaklık, siyah ve beyaz renkleriyle cazibesini konuşturuyor. Fiyatlandırma olarak ise kulaklarınıza inanamayacaksınız. Zira onlarca özelliğe sahip olan bu kulaklık, yalnızca 45 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Evet şaka gibi geliyor belki. Ancak durum gerçekten de böyle. Eğer sizlerde önümüzdeki günlerde kablosuz kulaklık almayı tercih ederseniz, kesinlikle tavsiye edeceğimiz ürün bu olacaktır.

realme Buds Air 2

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu