Akıllı Telefonlarrealme

realme C25 Geekbench Testinde! İlk Viraj, Son Virajın Habercisi

"C" serisini genişleten realme, bu kez de C25 modelini Geekbench'e dahil etti. İlk kez görülen realme C25 üç sertifikayı da beraberinde getirdi.

OPPO‘nun alt markası olarak faaliyet gösteren ve pazara her geçen gün yeni bir model sunan realme, giriş segment telefonlarını “C” serisine adapte ediyor. Türkiye pazarında da şirketin en çok ilgi gören modelleri “C” serisinden olurken, fiyat tarafının da tatmin etmesi şirket için “+” puan niteliği taşıdı. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise şirketin yeni C modelini ufak ufak netleştirdi. realme C25 Geekbench testine dahil olurken, TKDN, NBTC ve EEC sertifikalarını da aldı.

Kısa Sürede Sertifikalar Alındı

Henüz geçen hafta C21 modelini duyuran realme, RMX3191 model numaralı C25’i hem Benchmark testine, hem de iki farklı sertifika sitesine dahil etti. Bu sayede teknik özellikleri kısıtlı da olsa ortaya çıkarken, telefonun yakında tanıtılacağı henüz ilk iddialardan doğrulandı.

gsmarena 002 6

Geekbench testine göre 12nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli MediaTek Helio P65‘den güç alacak olan realme C25, 4GB RAM ile birlikte gelecek. Android 11 ile kutudan çıkması beklenene telefonun tek çekirdekte 383, çok çekirdekte ise 1308 puan aldığını belirtelim.

Bu testin dışında bazı sertifika sitelerinde de yer alan realme C25, teknik açıdan daha fazla bilgiyi karşımıza çıkarmıyor. Tayland’ın NBTC sertifikasınının yanı sıra Endonezya’nın TKDN sertifikasını ve Rusya ve çevre ülkelerin EEC (Avrasya Ekonomik Komisyonu) sertifikasını az önce söylediğimiz gibi RMX3191 model numarasıyla alan telefonun yakın bir tarihte tanıtılması bekleniyor.

gsmarena 001 12

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu