Akıllı Telefonlarrealme

realme GT 5G AnTuTu Puanı ile Gündemde; realme mi Doğru Söylüyor? AnTuTu mu?

realme ile AnTuTu arasında yaşananlar Benchmark testlerine neden güvenmememiz gerektiğini gözler önüne serdi. realme GT 5G ortalığı karıştırdı!

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde tanıtım tarihinin netleştiğini söylediğimiz realme GT 5G, bugün ilginç bir konuyla gündeme geldi. 4 Mart tarihinde tanıtılacak olan ve oldukça üst düzey özelliklere sahip olması beklenen model, 125W hızlı şarj desteğine sahip ilk akıllı telefon olacak. Aynı zamanda Snapdragon 888‘den güç alması sebebiyle pazarın en iddialılarından olması muhtemel olan GT 5G, realme Başkan Yardımcısı Mr. Xu Qi Chase tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüyle gündeme geldi. Başkan Yardımcısı’nın yaptığı pylaşıma göre AnTuTu’da 770.221 puan alan cihaz, testin lideri konumunda; ancak AnTuTu cephesinden yapılan açıklama telefonun çok daha az bir puan aldığını gösteriyor.

Daha öncesinde Qualcomm tarafından referans olarak paylaşılan Snapdragon 888 AnTuTu skoru 735.439‘du. Yine bu yongadan güç alan Mi 11 testte 707.306 puan almıştı. Bu da realme Başkan Yardımcısı’nın paylaştığı 770.221‘in ne kadar uçuk olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra olayla ilgili bir paylaşım yapan AnTuTu, realme GT 5G modelinin yalnızca 688.602 puan aldığını gözler önüne serdi. Yaşananlardan sonra realme ile iletişime geçen AnTuTu telefonun aldığı puanı şirkete iletti. realme cephesinden AnTuTu’ya yapılan dönütte ise 688 bin puan alan modelin Ar-Ge çalışmaları için kullanıldığını ve tam anlamıyla hazır olamayabileceğini belirtti. Aynı zamanda realme birkaç farklı cihazda da 700 bin puan barajını aştıklarını söyledi.

Hangisi doğruyu söylüyor? Bilinmez; ancak herkesin gayet iyi bildiği bir durum var. Birçok Benchmark testinde hileler gerçekleştiriliyor. Bu konuda sabıkası en kabarık olan Benchmark ise tahmin edebileceğiniz gibi AnTuTu…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu