realmeAkıllı Telefonlar

realme GT 5G Kanlı Canlı Karşımızda! İşte Tasarım Dediğin

4 Mart tarihinde resmi olarak piyasaya sürülecek olan realme GT 5G, lansman öncesinde kanlı canlı gösteriliyor.

realme cephesinde uzunca süren bekleyiş nihayet sona eriyor. Çinli firmanın 2021 yılındaki ilk ve modeli olan realme GT 5G, birkaç güç içinde resmen tanıtılacak. Şimdi merakla beklenen bu telefon, lansman arifesinde kanlı canlı olarak gösteriliyor.

realme GT 5G Kanlı Canlı Gösterildi

Bugün Çin’de bir grup insan tarafından gösterilen realme GT 5G, daha önce ortaya çıkan pek çok haberlerimizi de doğrulamış oldu. Yine ön tarafta ekranın solunda delikli bir tasarım ile görünen bu telefon, daha öncede belirttiğimiz gibi 120Hz yenilemeyi destekleyen AMOLED panel ile donatılacak.

Bununla birlikte cihaz temel olarak; Snapdragon 888 yonga seti, ekran üzeri parmak izi tanıma ve DC karartma gibi önemli özellikleri de destekleyecek. Daha da önemlisi tüm bu özelliklere rağmen başlangıç fiyatı da 465 dolar olacak. Bu özellikleri taşıyıp 500 dolar altında fiyata sahip olan başka hiçbir telefon olmadığına da ayrı bir parantez açalım.

realme GT 5G

Öte yandan realme GT 5G, diğer rakiplerinde olduğu gibi çok güçlü yapılandırmaya sahip olacak. Snapdragon 888’den gücünü alan bu telefon; LPDDR5 RAM, UFS 3.1 flash bellek ve 65W hızlı şarjıyla ön plana çıkacak. Aynı zamanda bütçe dostu fiyatına rağmen; çift hoparlör, lineer motorlar gibi önemli özelliklere de yer verilecek.

Şu anda ön siparişleriyle 1 milyon sınırını aşmayı başaran bu telefon, 4 Mart tarihinde tanıtılacak ve kısa süre içinde tüm mağazalarda da satışa sunulacak. Bakalım realme, 2021 model amiral gemisiyle piyasada ses getirebilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu