realmeTeknoloji Haberleri

Realme GT Master RAM konusunda Çığır Açacak

Realme'nin 21 Temmuz'da duyuracağı Realme GT Master serisi, RAM konusunda ileri seviyeye ulaşacak

Çinli teknoloji şirketi Realme, 2021 yılında ses getirecek telefonlar duyurmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce üretici, GT Master serisi adında yeni modelleri piyasaya süreceğini açıkladı. Realme GT Master serisi, 21 Temmuz tarihinde gerçekleşecek etkinlikte lanse edilecek.

Realme GT Master serisi, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken yeni bir özelliğiyle daha doğrulandı. Şirket, paylaştığı bir teaser iler Realme GT Master ailesinin 19 GB RAM ile geleceğini açıkladı.

Realme GT Master serisi, 12 GB fiziksel+7 GB sanal bellek ile donatılacak

Realme’nin paylaştığı reklam afişi, GT Master serisinin 19 GB RAM ile geleceğini gösteriyor. Ancak bu RAM yalnızca fiziksel bellekten oluşmayacak. Zira son zamanlarda sıkça gündeme gelen sanal bellek, Realme’nin GT Master ailesinde de görünecek.

Realme GT Master

Çinli üreticinin paylaştığı resimde yalnızca 19 GB RAM olacağı vaat ediliyor. Ancak bunun 12 GB’ı fiziksel olurken, 7GB’ı ise dahili depolamadan alınan sanal bellekten oluşacak.

Sanal bellek son zamanlarda pek çok şirkette gündeme gelmeye başladı. OPPO halihazırda bu teknolojiyi kullanırken, Vivo’da aynı şekilde cihazlarında sanal RAM’e yer veriyor. Xiaomi’de kısa süre önce Redmi Note 10 modeliyle birlikte bu özelliği başlattı.

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu