Akıllı Telefonlarrealme

realme GT Neo Dimensity 1200 ile Gelebilir

Dün tanıtılan realme GT 5G yepyeni bir seriye de vesile oluyor. GT 5G'nin ardından şimdi de Dimensity 1200 yongalı realme GT Neo geliyor!

Dün tanıtılan ve tabiri caizse Redmi K40 katili olan GT 5G modeli tanıtan realme, yeni bir seriye de hayat vermiş oldu. Tanıtılan üst seviye telefon isminden de anlaşılabileceği gibi “GT” serisinin ilk modeli olurken, peşi sıra gelecek modellere de yol açtı. Dün gerçekleştirilen GT 5G lansmanın sonunda realme Başkan Vekili Xu Qi gelecekteki “GT” modellerine gönderme yaptı. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise önümüzdeki günlerde tanıtılması muhtemel olan realme GT Neo modelinin yongasını gözler önüne serdi.

Dün tanıtılan realme GT 5G 5nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Snapdragon 888′den güç alıyor. Hali hazırda pazardaki en güçlü yongalardan biri olan Snapdragon 888, doğal olarak en güçlü cihazlara güç veriyor. Şu an MediaTek cephesinde bu yonga ile başa çıkabilecek bir ürün bulunmuyor; ancak Snadpdragon 888’in altında yer alan ve çok daha uygun fiyatlı olan Dimensity serisi yongalar bu alanda üreticilerin yardımına koşuyor.

gsmarena 001 8

MediaTek çipli yongalardan en çok faydalanan üreticilerde realme, ortaya çıkan bilgilere göre GT Neo modelinde Dimensity 1200‘ü karşımıza çıkartacak. Bu yonga şu an MediaTek cephesinin en güçlüsü olurken 6nm üretim süreciyle dikkat çekmekte. 168Hz‘e kadar tarama hızı ve 200MP‘e kadar kamera desteği de yongada yer almakta.

Son olarak realme GT Neo Mart sonlarında veya Nisan başlarında resmiyet kazanabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu