Akıllı Telefonlarrealme

realme Narzo 30 Pro Hangi Yongadan Güç Alacak? Netleşti

2018’in Mayıs ayında kurulan ve çok kısa sürede milyonlara hitap eden realme, pazar payını arttırmaya yönelik çalışmaları sürdürüyor. Birçok seri ile karşımıza çıkan ve her segmente cihaz kazandıran üretici fiyat / performans temeline dayandırdığı Narzo serisinin yeni modelini önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırlanıyor.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre gelecek hafta tanıtılacak olan realme Narzo 30 serisinin en güçlüsü Narzo 30 Pro sızdırılan poster ile gün yüzüne çıktı. realme Narzo 30 Pro modeline ek olarak Narzo 30A modeli de posterde görüntülenirken, Pro modele güç verecek yonga da netleşmiş oldu.

gsmarena 001 9

realme Narzo 30 Pro Dimensity 800U’dan Güç Alacak

Sızdırılan görsele göre MediaTek üretimi Dimensity 800U‘dan güç alacak olan realme Narzo 30 Pro, geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan realme 7 5G‘ye oldukça benzer bir tasarımla gelecek. realme Narzo 30A ise isminden de anlaşılabileceği gibi giriş segment bir model olacak ve “C” serisinden alışık olduğumuz tasarım dilini benimseyecek. Bunun dışında posterde 120Hz tarama hızından bahsedilirken, Narzo 30A’nın bu nimetten yararlanabileceğini düşünmüyoruz.

Bu bilgiler ışığında gerek yonga tarafının, gerekse tasarım tarafının realme 7 5G ile eşleştiğini söyleyebiliriz. Tabi ki o model de Q2 modeliyle eşleşiyordu. Bu da demek oluyor ki şirket yeni Narzo 30 Pro modelini realme 7 5G / realme Q2 modeli ile neredeyse aynı kılacak; ancak satışa sunduğu pazarlarda farklılık yaşanacak. Yani Xiaomi, OPPO ve yine realme‘den alışık olduğumuz “farklı pazar, farklı isim, aynı cihaz” politikası realme Narzo 30 Pro modelinde sürdürülecek. Narzo 30A ise Q2i modeliyle oldukça benzer olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu