realmeTeknoloji Haberleri

realme Watch 2 Tüm Özellikleri Ve Fiyatı İle Karşımızda

Akıllı telefon pazarına çabucak uyum sağlayan realme, daha sonra hız kesmeden giyilebilir teknoloji alanlarında da faaliyet göstermeye başladı. Kablosuz kulaklıkları ve pek çok daha ürünü ile kullanıcı karşısına geçen Çinli üretici, şimdi de yeni akıllı saati realme Watch 2 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

realme Watch 2 sertifikayı aldı

realme’nin yeni akıllı saat modeli için nefesler artık tutuldu. Şirketin umut vaat eden Watch 2 modeli, ABD’nin FCC sertifika sitesinde onaylandı ve bazı teknik özellikleriyle de görüldü.

Amerikan İletişim Komisyonu olarak adlandırılan FCC, bugün realme’nin yeni akıllı saatini onayladı ve bazı özelliklerini de açığa çıkardı. 91Mobiles tarafından keşfedilen bu belgelerde, Watch 2’nin model numarası RMW2008 olarak görülüyor. Özelliklerin ise şöyle olması bekleniyor;

  • Kalp atış hızı sensörü
  • Kan oksijen seviyesi sensörü (SpO2)
  • IP68 suya dayanıklılık
  • 305 mAh pil( bir öncekinde 160mAh vardı)

realme İzle 2

Bundan kısa bir süre önce bazı kaynaklar, realme’nin ”standart” ve ”gelişmiş” olmak üzere iki adet saat hazırladığını söylüyordu. Bunlardan standart model Watch 2 olarak adlandırılırken, daha gelişmiş olanı ise Watch 2 Pro olarak adlandırılacak.

realme watch 2 1

Fiyata gelecek olursak standart model, yaklaşık 60 dolarlık bir etiket ile piyasaya sürülecek. Ancak şu an için belirsizliğini koruyan Pro’nun fiyatı daha yüksek bir maliyetle gelecektir.

FCC sertifika sitesinden geçen her iki saatte, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecektir. Rekabetçi bir konumda olması beklenen bu saatler, Xiaomi, OPPO ve Samsung gibi markalarında gözünü korkutacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu