Akıllı Telefonlar

Red Magic 6 Çıkış Tarihi Belli Oldu! Dünyanın En Güçlü Telefonu Geliyor

Oyun tutkunlarının merakla beklediği Red Magic 6, şirket tarafından çıkış tarihi ile birlikte duyuruldu. İşte mükemmel özelliklere sahip bu telefonun lansmanı...

Snapdragon 888’li amiral gemileriyle nihayet her geçen gün tanışıyoruz. Ancak hatırlatmak isteriz ki daha güçlü oyuncu telefonları da yolda. Bazı şirketler, amiral gemilerinden çok daha güçlü olan telefonlarını piyasaya sürmek için artık sabırsızlanıyor. İşte bunlardan biri olması beklenen Red Magic 6, bugün çıkış tarihi ve birkaç detayı ile onaylandı.

Red Magic 6 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nubia’nın aylardır üzerine çalıştığı Red Magic 6 modeli, son zamanlarda ciddi anlamda çok fazla sızdırıldı. Özellikle şirketin de sürekli olarak teaserlarını paylaştığı bu telefon, nihayet uzun bir aradan sonra lansman tarihi ile karşımıza çıkmayı başardı. Nubia Başkanının bugün weibodan yaptığı paylaşıma göre Snapdragon 888’li Red Magic 6, 4 Mart tarihinde saat 19.00’da resmi olarak tanıtılacak.

Red Magic 6

Nubia Başkanı Ni Fei’ye göre yeni Red Magic oyuncu telefonu, en hızlı dört teknolojiyi içerisinde barındıracak. Örneğin Magic 6’da, diğer telefonlarda bulunan soğutma sisteminden çok daha farklı bir fan teknolojisine yer verilecek. İddialara göre bu telefon, Snapdragon 888’li yonga setine ve yerleşik bir fana sahip olan tek model olacak.

Buna ek olarak Tencent ortaklığında geliştirilen Magic 6, en zorlu oyunlarda bile sınır tanımayacak. Zira cihazın içerisinde, Tencent tarafından geliştirilen ”Solar Core” oyun hızlandırma motoru yer alacak.

Sızdırılan Özellikler

Hemen hemen pek çok özelliğini öğrendiğimiz Magic 6, raporlara göre 144Hz yenileme ve 480Hz ise örnekleme hızını destekleyen bir ekran ile gelecek. Bununla birlikte cihaz, dakikalar içinde şarj olmaya olanak tanıyan ve 120Wat hızlı şarjı da destekleyen 4.500 mAh’lik pile ile donatılacak.

Yakın zamanda Çin’in 3C sertifika sitesini ziyarete eden Red Magic 6, burada NX669J ve NX669J-P model numaralarıyla birlikte görüldü. Muhtemelen ikinci bahsettiğimiz cihaz, Pro versiyon olacaktır.

Şu anda yeni Red Magic oyun telefonu hakkında bilinenler bu kadar. Daha fazla detay için, 4 Mart tarihini beklemenizi öneririz. Zira bütün detaylar ve sürprizler o gün tam olarak açıklanacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu