Akıllı Telefonlar

Red Magic 6 Dünyada Bir İlki Başararak 18GB RAM’e Kadar Ulaşabilecek

Nubia ve Tencent'in hazırladığı Red Magic 6, RAM Boost teknolojisi ile 18GB RAM'e kadar yükselebilecek...

 

Akıllı telefon üreticileri, Snapdragon 888’li modelleri ile hünerlerini sergilemeye devam ediyorlar. Özellikle Xiaomi, Samsung, vivo gibi şirketler bu yıl ilk lansmanını gerçekleştirirken, sırada bir de oyuncu telefonları üreten firmalar yer alıyor. İşte bunlardan Red Magic 6 ve Black Shark 4 gibi modeller de, Snapdragon 888’le güçlerini gösteren iddialı telefonlardan birkaçı olacak.

Şimdi bu iki iddialı modelin arasından Red Magic 6 ile ilgili yeni haberler var. Tencent ve Nubia ortaklığında geliştirilen bu telefon, Snapdragon 888’in yanı sıra çok daha iyi özelliklere sahip olacak.

Red Magic 6 RAM Boost Teknolojisiyle Donatılacak

Bugün sabah saatlerinde Red Magic 6, Çin’deki JD platformunda ön siparişe açıldı. Aradan birkaç saat sonra ise Nubia Başkanı Ni Fei, yaklaşmakta olan bu telefon hakkında çok önemli bir özelliği açıkladı.

Ni Fei’nin açıklamalarına göre Tencent ortaklığı ile geliştirilen bu telefon, dünyada bir ilke imza atarak 18GB RAM’e kadar ulaşabilecek. Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl mümkün oluyor? İşte onun da bir açıklaması var…

Nubia Başkanı Ni Fei, Magic 6 oyun telefonunu nasıl 18GB RAM’e kadar ulaştığını da kısadan hisse açıkladı. Bu bağlamda Red Magic 6, sanal bellek genişletme teknolojisi olan RAM Boost ile donatılacak. Böylece 12GB RAM’e sahip olan cihaz, 18GB RAM’e kadar ulaşabilecek.

Red Magic 6

Bu kadarıyla da bitmiyor. Aynı zamanda Ni Fei, yeni Red Magic’in bir de Magic Write 2.0 teknolojisine sahip olacağını belirtti. Bu teknoloji, depolama açısından süper hızlı okuma ve yazma işlevine sahip olacak. Bununla birlikte Tencent’de oyunlar için Solar Core oyun motorunu geliştirdi. Tüm bu teknolojiler ile birlikte yeni Magic 6, kusursuz bir oyun deneyimi sunacak.

Red Magic 6

Üst düzey donanımlar ile gelecek olan Magic 6, ayrıca LPDDR 5 ve UFS 3.1 bellek yapılandırmasını da destekleyecek. Ek olarak cihaz, dünyada bir ilke daha imza atarak 165Hz yenileme ve 500Hz’e kadar da örnekleme hızını destekleyen kusursuz bir ekran ile donatılacak.

Peki sizler bu telefon hakkında ne düşünüyorsunuz. Onca özelliklerle donatılacak olması maliyet açısından ne kadar cep yakar? Yorumlarda belirtin…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu