Akıllı Telefonlar

Ne 120 Ne 144! Red Magic 6 Ekran Yenileme Hızıyla Piyasayı Alt Üst Edecek

Nubia ve Tencent ortaklığıyla geliştirilen Red Magic 6, ekran yenileme hızıyla rakipsiz olacak. Ne 120 ne de 144Hz...

Şu anda yüksek yenileme hızlarına sahip ekranlar, Android orta-üst düzey amiral gemilerinde artık standart haline geldi. Üreticiler özellikle son çıkardığı telefonlarda bu unsuru dikkatle ele alıyor. Bir nevi ekranlar ile rekabet ediyorlar desek daha yerinde olur. İşte şimdi yaklaşmakta olan Red Magic 6, ekran yenileme hızlarında yeni bir reform başlatacak.

Red Magic 6 Ekranıyla Damga Vuracak

Bir süredir sızıntılarını da paylaştığımız Red Magic 6’nın yüksek yenileme hızına sahip bir ekran ile geleceğini zaten hepimiz biliyorduk. Ancak bugün çıkan bir habere göre Nubia ve Tencent, geliştirdiği  bu telefonda ekran yenileme hızını uçuşa geçirecek.

Hatırlarsınız son olarak piyasaya sürülen Red Magic 5, 144Hz yenileme hızıyla piyasaya damga vurmuştu. Şimdi de 2021 model canavarı için hazırlıklarını sürdüren Nubia ile Tencent, yeni Magic 6’da ekran yenileme hızını had safhaya çıkaracak. Nubia Başkanı Ni Fei’nin yaptığı bir paylaşıma göre Red Magic 6, 144Hz yenileme hızını aşarak daha yüksek bir yenileme hızına kavuşacak.

Red Magic 6

Şu an için bu yenileme hızının kaç Hz olacağı hakkında bir bilgi yok. Ancak güvenilir kaynaklara göre Magic 6, 165Hz’lik yenileme hızına sahip bir ekran ile gelecek. Böylece en güçlü bilgisayar monitörlerine bile rakip olacak.

Teknik Özellikler

Yeni oyun canavarı Magic 6, gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Buna ek olarak 120W hızlı şarjı destekleyen cihaz, aynı zamanda 4.500 mAh’lik bir pile sahip olacak. Bu, 20/30 dakika içerisinde tam dolum yapacağınızı gösteriyor.

Öte yandan Tencent ve Nubia, Red Magic 6’nın ısı dağılımını da önemli ölçüde iyileştirecek. Cihaz, yerleşik fan ve kanyon hava kanallı bir soğutucu ile donatılacak. Böylece uzun süre boyunca en zorlu oyunda bile ısıyı hissetmeyeceksiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu