Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Game Enhanced Edition Canlı Görselleriyle Karşımızda

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yakın zamanda karşımıza ilk oyuncu telefonuyla çıkacak. Haberin çıktığı ilk günden bu yana heyecanla beklenen bu telefon, Redmi K40 Game Enhanced Edition adında olacak ve çok güçlü özelliklerle donatılacak.

Bugün Redmi, yeni akıllı telefonunu lansman öncesi kısa bir video ile sergiledi. Böylece telefonun tasarımı da netlik kazanmış oldu

Redmi K40 Game Enhanced Edition tüm ihtişamıyla karşınızda

Redmi’nin yeni oyuncu telefonu Redmi K40 Game Enhanced Edition, kasanın üzerinde ek olarak donanım düğmesiyle gelecek. Şirket bu mekanizmanın 1.5 milyon tıklama testini başarıyla geçtiğini belirtiyor.

Redmi K40 Game Enhanced Edition, tasarım olarak piyasadaki Redmi k40’dan çok daha farklı olacak. Aradaki fark sadece ek olarak eklenen oyuncu düğmelerinde değil. Aynı zamanda kasanın başka yerlerinde de bazı değişiklikler var. Dolayısıyla Redmi K40’ın oyuncu modeliyle normal modelini kıyaslamak pek mantıklı değil.

Redmi K40 Game Enhanced Edition
Redmi K40 Game Enhanced Edition ek donanım tuşuna sahip olacak

Öte yandan Redmi K40 oyuncu telefonunda, kamera modülü de yeniden tasarlandı. Ayrıca şirket bu modelde cihazın arka tarafına da hızı temsil eden şimşek logosu ekledi.

Teknik özelliklerden bahsedersek Redmi’nin yeni canavarı; MediaTek Dimensity 1200 yonga setiyle donatılacak. İşlemciye ek olarak cihaz, ekran yenileme konusunda da ön plana çıkıyor.

Samsung’un E4 AMOLED ekranıyla donatılması beklenen cihaz, 144Hz yenileme hızına sahip olacak. Pil tarafında ise K40 Game Enhanced Edition; 67W hızlı şarjı destekleyen 5.000 mAh pil ile donatılacak.

Son olarak bu telefonun lansmanı, 27 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

Kaynak: weibo

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu